Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’un Uşak mitinginde onbinler 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda buluştular.

Türkiye'nin 13'ncü Cumhurbaşkanı "Recep Tayyip Erdoğan" Türkiye'nin 13'ncü Cumhurbaşkanı "Recep Tayyip Erdoğan"

Ardahan ve Kars mitinglerinden sonra Uşak'a gelen Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu Mansur Yavaş, alana 1.5’saatlik gecikmeyle geldiler.

İlk konuşmayı yapan Mansur Yavaş ; ”Cumhurbaşkanı bize 'topal ördek' dedi ve engellemeler başladı. Ankara halkının cebinden tam 1.6 milyar lirayı çaldılar. Bunlara üstelik  Çevre Bakanlığı'ndan da 1 milyar liralık alacağımız var, alamıyoruz. Belediye işçileri önceden zorla Ankaraspor-Osmanlıspor maçlarına götürülüyordu. Artık işçiler sadece Ankara halkı için çalışıyor.“ dedi.

Mansur Yavaş'ın ardından kürsüye çıkan Ekrem İmamoğlu, "Bir avuç insanın ailesi ile değil, biz 86 milyon insanımızın evlatları ile yönetmeye geliyoruz. Biz sorumluluğumuzu sizinle birlikte gerçekleştireceğiz. Nasılsa biz gelince İstanbul Sözleşmesi de devreye girecek. Hiç umutsuzluğa kapılmayın. Herşey çok güzel olacak" dedi.

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise konuşmasında “Buraya taşeron işçiler gelmek istemiş, işçilere izin vermemişler. Kendilerine sesleniyorum: Meraklanmayın az kaldı, devlet taşeron çalıştırmaz. Aynı şekilde emeklilerimiz, sizi unuttuğumuzu düşünmeyin. O beşli çetenin kaçırdığı bütün paraları getireceğim. Emeklinin, işçinin, sanayicinin kim alın teri döküyorsa ona her türlü desteği vereceğim. Bay Kemal'in saray merakı yok. Bay Kemal gidecek, Çankaya Köşkü'nde oturacak. Yani Mustafa Kemal'in koltuğuna gideceğiz, Mustafa Kemal'in ideallerini gerçekleştirmek için çalışacağız. Bay Kemal asla ve asla egemen güçlerin karşısında diz çökmeyecek. Kuzey Irak'ta askerlerimizin başına çuval geçirdiğinde nota veremeyen bir kişi cumhurbaşkanı olamaz. Ayrıca bugüne kadar hiç bir cumhurbaşkanı hakaret ettiği bir ülkeye sonra para dilenmek için gitmemiştir.” dedi.  

Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından sonra sahneye öncelikle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu yanına çağırdı. Daha sonra CHP Milletvekili adayları Dr Ali Karaoba, İsmet Akın, Sevinç Yazgan, İyi Parti Milletvekili adayları Muhammed Gür, Tolga Pirinççi, Millet İttifakı’nın Uşak İl Başkanları, şimdiki CHP Milletvekili Özkan Yalım, Uşak eski milletvekili Durmuş Yılmaz, hep birlikte sahnedeki yerlerini aldılar. Birlikte halkı selamlayan heyet, barış güvercinleri uçurdular.

Öte yandan Uşak'tan %52 oy alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2018'deki yapmış olduğu mitingini aratmayan Kemal Kılıçdaroğlu, on binlerde kişinin katılımıyla gerçekleşen mitingde Uşak'ta dikkatleri üzerine çekmiş gibi görünüyor.