Uşak ilinde 2016 yılından bu yana çeşitli sebeplerle gerçekleştirilemeyen 'Millet Bahçesi' inşaat çalışmaları sonunda başladı.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, AK Parti Uşak Milletvekilleri Dr. İsmail Güneş ve Fahrettin Tuğrul ile birlikte, çalışmaları sahada yakından takip etti. AK Parti Uşak Milletvekili Dr. İsmail Güneş, yaptığı açıklamada, "Verdiğimiz sözü yerine getirerek Uşak'ımıza Millet Bahçesi kazandırıyoruz. Bu proje, Uşak'ımızın çehresini değiştirecek ve ilimize yakışan bir güzellikte olacak.

Toplam 135 bin metrekare alana sahip olacak olan Uşak Millet Bahçesi, camii, 600 araç kapasiteli iki katlı otopark, oyun alanları, dinlenme alanları, bisiklet yolu ve yürüyüş yolu gibi birçok işlevi barındıracaktır. Proje ile şehrin yeşil dokusu, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel mirası korunacak. Uşak Millet Bahçesi, hemşerilerimize ve ilimize hayırlı olsun” dedi.

Toplamda 80 bin 684 metrekarelik bir proje alanı olan Uşak Millet Bahçesi'nde 440 metre bisiklet yolu, 430 metre yürüyüş yolu, 15 bin 815 adet çalı, 916 adet ağaç ve 396 metrekarelik bir kıraathane binası bulunuyor.

Ayrıca, planlar arasında 600 araç kapasiteli iki katlı bir otopark ve oyun alanlarının da inşa edilmesi yer alıyor. Bu proje kapsamında, mevcut Uşak Valilik binası yıkılarak, 15 Temmuz Şehitleri Meydanı'na dahil edilecek. Yeni valilik binası ise hemen arkasında bulunan restore edilmiş eski Endüstri ve Teknik Lise binasına taşınacak.

Uşak Millet Bahçesi'nin tamamlanmasıyla, kentin daha da güzelleşmesi ve vatandaşların keyifli vakit geçirebilecekleri geniş bir alanı kullanma imkânına sahip olması hedefleniyor.

Editör: Ozan Yavuz