Uşak Belediyesi İlk Kez Gerçekleştireceği Anlamlı Uygulamayla Kurban Bayramı Boyunca Merkezde Bulunan Şekerevleri Mezarlığı’nda Kur-an’ı Kerim Yayını Yapacak.

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’ın Talimatıyla Başlatılan Uygulama Sayesinde, Vatandaşlar Arife Gününden İtibaren Bayram Boyunca Mezarlık Ziyaretlerinde Kur-An’ı Kerim Yayınını Dinleyebilecek.

Kurban Bayramı öncesi vatandaşların mezar ziyaretlerine değer katacak, rahmete intikal eden yakınlarına ettikleri dualara güç katacak uygulama; ilk etapta merkez Şekerevleri Mezarlığı’nda başlatılacak. Bugünden itibaren arife günü de dâhil olmak üzere bayram boyunca devam edecek uygulamayla, mezar ziyaretlerine anlam katılacak, günüler arasında bağ kurulmuş olacak.

Kurban Bayramı’nın ardından her hafta Perşembe günü ikindi namazından sonra başlayarak Cuma günleri tüm gün olmak üzere, merkezde bulunan diğer mezarlıklarda da devam ettirilecek olan uygulama, sabah saat 10:00 itibariyle başlayarak akşam üstüne kadar sürecek.

“BAYRAMLAR HASSAS NOKTAMIZDIR”

Vatandaşların tüm duygularını paylaştıklarını ve onların her an yanında olduklarını ifade eden Başkan Yalım; “Bu uygulama sayesinde insanlarımızın gönül dünyasında bir nebze de olsa huzura sebep olabilirsek ne mutlu” şeklinde konuştu.

Görevlerinin sadece kenti tasarlamak olmadığını, aynı zamanda kalplere dokunan hizmetler üretmeyi de önemsediklerini ifade eden Başkan Yalım; “Biz özellikle milli ve manevi duygularımızı hep birlikte yaşamanın ve insanlarımızla böyle önemli günlerde birlik olmanın önemine inanıyoruz. Kurban Bayramı tüm toplumumuz için çok önemli bir dini bayramdır. Bu vesileyle vatandaşlarımızla bir araya gelmek, onların kalplerine temas edecek işler yapmak bizi çok mutlu ediyor. Bu hizmetimizin her şeyden önce şehit ailelerimize, aynı şekilde yakınlarını ebediyete uğurlamış ve mezarına gelip dua etmek isteyen tüm hemşerilerimize yönelik bir hizmet olduğunu vurgulamak istiyorum” dedi.

İHTİYACA YÖNELİK ÇÖZÜMLER ÜRETİYORUZ

Öte yandan Şekerevleri mezarlığının içerisinde bulunan elektrikli taşıma araçları sayesinde yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza yardımcı olunduğunu ifade eden Başkan Yalım; “Mezar ziyaretine gelen büyüklerimize ve engelli kardeşlerimize, yakınlarının mezarlarını bulma noktasında yardımcı olmak amacıyla elektrikli araçlarımızla destek oluyoruz. Aynı zamanda arife günü vatandaşlarımızın mezar yerlerine ulaşımını kolaylaştırmak adına da kent meydanından öğle namazı sonrasında servis araçlarımızı kaldıracağız. Vatandaşlarımız arife günü kent merkezinden Asri Mezarlığına, Şekerevleri Mezarlığına ve Karakaya Mezarlığına kolaylıkla ulaşabilecek” diye konuştu.

Editör: Ozan Yavuz