Son dönemde küresel iklim değişikliğini en çok hisseden illerin başında yer alan Uşak'ta çok sayıda sel felaketi yaşanırken kış son derece zorlu geçmişti. Hava sıcaklıkları bir anda yükselen Uşak'ta kuraklık riski yaşanırken bazı köylerde ise sulama sorunu yaşanmaya başlanmıştı.

Türkiye'nin en önemli üretim merkezleri arasında yer alan tarım zenginliği ile adından söz ettiren Uşak'ta beklenen yağışlar bir türlü başlamazken çiftçiler için alarm zilleri çalmıştı. Yaşanan kuraklığı en çok hisseden Uşak köyleri arasında yer alan Ortaköy Köyü yağmur duası programı düzenledi.

- Uşak Ortaköy Köylüleri Yağmur Duasına Çıktı

Uşak Belediyesi tarafından yapılan açıklamada "Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Halil Arslan, Ortaköy Köyü’nde gerçekleştirilen yağmur duası programına katıldı. Toprağın suya kavuşması ve bereketlenmesi için dua edilen programda, Ortaköy Muhtarlığı ve vatandaşlar ortaklığı ile tavuk pilav ikramı gerçekleştirildi." denilerek düzenlene yağmur duası hakkında bilgi verildi.  Düzenlenen programa Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Halil Arslan'da katılırken hep bir ağızdan yağmur yağması için dualar edildi. Eller göğe açılarak dualar edilirken ardından Ortaköy Muhtarlığı ve vatandaşların ortaklaşa hazırlamış oldukları tavuk pilav ikramı gerçekleştirildi.

Editör: Öyküm Yavuz