İlimizde tüm bireylere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, kitap okumayı teşvik etmek, okuma kültürünü yerleştirmek ve özellikle öğrencileri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla Valimiz Dr. Turan Ergün himayelerinde başlatılan  "Okumak Macera, Her Sayfa Yeni Bir Dünya" kitap okuma kampanyası büyük bir ilgiyle karşılandı.

Okuma1 Usak Olay

OKUMA SAATLERİ BELİRLENDİ

Kampanya ile okullarımızda öğrencilerimiz ilk dersin 20 dakikasını kitap okuma zamanı olarak değerlendirilirken, velilerin de desteğini almak ve aile ortamında kitap okumanın bir kültür olarak yerleştirilmesini sağlamak üzere her akşam evlerde de 20.00-20.30 arasını aile okuma saati belirlendi.

Okuma1 Usak Olay

Kitap okuma kampanyasının Uşak'ta tüm okullarda başlatılmasının ardından, sosyal medyada yapılan yoğun paylaşımlardan duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel şunları söyledi: "Yaklaşık iki hafta önce Sayın Valimizin himayelerinde başlattığımız kampanya yoğun bir ilgiyle karşılandı. Okullarımızda başlatılan kampanyaya evlerde anne babalar, veliler de destek verdiler. Bu kampanya ile çocuklarımız kitap okuma alışkanlığını kazanırken aileleriyle de kitap okuyarak nitelikli zaman geçirmelerine fırsat sağlamış oluyoruz. Aynı zamanda düzenli kitap okumanın sonuçlarını öğrencilerimizin yükselen akademik başarılarında göreceğiz. Sosyal medyada bizleri şaşırtan bir o kadar da sevindiren bir haber de mutlu bir yuva kuracak Uşaklı iki ailenin kız isteme merasiminden sonra aile fertleri arasında bulunan bir öğrencimizin isteği üzerine kitap okumalarıdır. Bu güzel olay kampanyamızın ulusal basında yer almasını da sağlamıştır. Uşak'ta dalga dalga yayılan kitap okuma kampanyamızın tüm ülkeye örnek olmasını diliyorum. Hedefimiz bilgili, kültürlü, kendini geleceğe en iyi şekilde hazırlayan donanımlı bireyler yetiştirmek. Gençlerimize, Uşaklı hemşerilerimize inanıyor ve güveniyorum, hep birlikte başaracağız." Dedi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü personelinin de kurum hizmet binasında bulunan kitaplıklardan seçtikleri eserleri okuyarak güne başladıklarını ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel, kampanyaya katılan ve destek veren öğrencilere, öğretmenlere ve tüm Uşaklılara teşekkür etti.