Türkiye’de son iki yıldır yaşanan kiralık konut sorunu Uşak’ta da etkili olmaya devam ediyor. Kira fiyatları artarken artık ev sahipleri kiracı seçimlerinde daha titiz davranmaya başladılar. Kira ödemesi konusunda sorun yaşamak istemeyen ev sahipleri genellikle kamu görevlilerine daha kolay bir şekilde evlerini kiralıyorlar.

sehir-kent-usakolay-3

- KİRA FİYATLARI ARTIYOR!

Güncel kira fiyatları incelendiğinde Uşak’ta yeni bir ev kiralayacakların halen daha farklı seçenekleri olduğu görülüyor. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük kentlerde uygulanan kira fiyatları ile karşılaştırma yapıldığında Uşak’ta halen daha belirli bir fiyat aralığında kiralık ev bulmak mümkün. Ancak bunun için iyi bir araştırma yapılması gerekiyor.

sehir gorunumu 2

- KİRALIK KONUTTA UŞAK AVANTAJI!

Büyük şehirlerde kiralık konut fiyatlarının oldukça yükseldiği biliniyor. Asgari ücretli bir çalışanın tüm gelirini vermesi halinde İstanbul’da bazı semtlerde en kötü evi bile kiralayamayacakları biliniyor. Buna karşın Uşak bu açıdan avantajlı imkanlara sahip olabiliyor. Memurlar için oldukça cazip olan Uşak’ın memur tayinlerinde tercih edilen bir yer haline geldiği bildirildi.

sehir-kent-usakolay-4

- UŞAK KİRA FİYATLARI NE KADAR?

İnternette bulunan kiralık ev ilanları incelendiğinde Uşak kira fiyatları hakkında daha net fikirler elde edilebiliyor. Buna göre 1+1 evlerin kira fiyatları 5 bin TL ile 7 bin TL arasında değişiyor. Evin eşyalı olup olmaması, bulunduğu muhit, merkeze uzaklığı gibi etkenlerle kira fiyatlarında değişiklikler olabiliyor.

konut-usak-olay-1

Uşak içerisinde 2+1 ve 3+1 evleri 7bin  TL ile 10 bin TL aralığında kiralamak mümkün olabiliyor. Uşak özelinde bu fiyatlar yüksek olsa da diğer şehirler ile karşılaştırma yapıldığında özellikle dışarıdan gelecekler için oldukça makul olarak değerlendirilebiliyor. Uşak’ta bazı merkezi yerlerde yer alan konutların kira fiyatları yüksek olabiliyor. Atapark’ta bulunan 4+2 büyüklüğünde dubleks daire için 20 bin TL kira fiyatıyla yeni bir kiracı aranıyor.

Editör: Ozan Yavuz