Uşak'ta 1 Mayıs için kutlamaları için 15 Temmuz Şehitler Meydanı önünde toplanıldı. Buradaki kutlamalara sendika temsilcilerinin yanı sıra Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım ve Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ali Karaoba da katıldı. 

Sendika temsilcilerinin konuşmasından sonra  Uşak  Belediye Başkanı Özkan Yalım 'a da konuşma izni verilip kendisinin konuşturulmamasına isyan eden  Uşak CHP Milletvekili Ali Karaoba alanı terk etti.

1 Mayıs Ali Karaoba Skandal Usak 1

- "Böyle Yakalalık Olmaz"

Sendika temsilcileri ve kutlamalara katılanlar tarafından durdurulmaya çalışılan CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba "Kimlerin konuşturulacağına tertip komitesi karar verir. Ben hiçbir 1 Mayıs'ta buraya gelip te konuşma yapmadım, Öyle bir arzum da yoktu. İki kelam etmemle bir şey değişmez. Bu temsiliyettir, doğru olan da budur. 

Bugün genel başkanımız Taksim'de 1 Mayısı kutlamak için karar almıştır.

Saraçhane'de bir araya gelen yüzbinler Taksim'e çıkılmasa bile hedefe ulaşmayı sağlamıştır.

1 Mayıs Ali Karaoba Skandal Usak 2

"Bize hizmet ediyor diye bir kişiyi konuşturuyorsak ben bunu kınıyorum"

Toplumun duyarlılığını Sayın Özgür Özel yakalamıştır. Biz eğer bunu burada yakalayamıyorsak, sadece burada bize hizmet ediyor diye bir kişiyi konuşturuyorsak ben bunu kınıyorum. Böyle Birşey yok... 

Burada ya işçiler konuşur ya da konuşturuyorsanız tüm siyasi partiler konuşur. Ekmeğin siyaseti olmaz, bu kadar..!" diyerek alanı terk etti. 

- Geri Döndü Konuşma Yaptı

Araya giren sendika temsilcileri, Karaoba'yı ikna ederek alana geri döndürdü. Platforma çıkan Milletvekili Ali Karaoba  şunları söyledi;

"Taksim'e çıkmaya çalışan genel başkanımız Sayın Özgür Özel başta olmak üzere, onları engel olmak için adeta etten duvar ören AK Parti iktidarını devirmeye var mısınız ? Bugün etten duvar örenler işçinin, emekçinin, köylünün, devrimcinin gönlündeki barikatları kırabilir mi ?

Ben şuna inanıyorum birlik olursak ,dirlik olursak ,merkeze işçiyi ,sarı olmayan sendikları koyarsak mutlaka iktidar oluruz. Ekmeğin siyasetini yapanlara buradan sesleniyorum. 31 Mart'ta tokat yiyenler 2028'de bu halktan yumruk yiyecekler.. 

- Bir Kişi Konuşuyorsa Herkes Konuşmalı

Bugün ben konuşmayacaktım burada. Sendikaların bir özelliği vardır. Asla siyasi partiler konuşmaz.

Bugün işçilerin günüdür, emekçilerin günüdür.

Ancak bir kişi konuşuyorsa herkes konuşmalıdır.

Tüm siyasi partilere konuşma hakkı verilmelidir. Herkes işçinin yanında. Ama çıkıp gerçek duygularını buradan paylaşmak zorundadır.

Ben CHP Milletvekili olarak kendini katıksız devrimci olarak tanımlayan insan olarak herzaman işçinin yanındayım.. 

Her yer taksim her yer direniş" diyerek platformdan indi.

Muhabir: Hava Aksu