Mustafa Kemal Paşa Amfisinde gerçekleşen panele Rektör Vekili Prof. Dr. Lütfi Özav, akademisyenler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Uşak Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Uygulama Araştırma Merkezinin Türkiye’deki 5 üniversitede yer alan merkezlerden biri olduğuna dikkati çeken Rektör Vekili Prof. Dr. Lütfi Özav, Uşak Üniversitesinin sivil toplum kuruluşlarına ve onlarla yapılan çalışmalara önem verdiğini belirtti.

Kadın1 Usak Olay

Prof. Dr. Özav, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Uşak Üniversitesi olarak birbirinden farklı etkinlikler düzenlediklerini söylerken “Sivil Toplumda Kadın Olmak” paneli için üniversiteye gelip bilgi ve tecrübelerini paylaşan sivil toplum kuruluşu yetkililerine teşekkür etti. Törenin açılışında konuşan Uşak Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Halime Durkut, merkezin çalışmalarından ve düzenlenen programın amacından bahsetti.

Kadın2 Usak Olay

“Sivil Toplumda Kadın Olmak” panelinde Uşak Çölyak PKU El Ele Derneği Başkanı Ömre Ümran Aydın, Uşak İş Kadınları ve Girişimcileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Nilüfer Gürcan, İHH (İnsan Hak ve Hürriyetleri Derneği) Uşak Kadın Çalışmaları Başkanı Döne Tınas Topbay ve Uşak Yeşilay Derneği Başkanı Feyza Güler, bilgi ve deneyimlerini dinleyicilerle paylaştı.