Küresel eşitlik, strateji geliştirme, yerel siyaset, mahalle dinamikleri, kadın dostu kapsayıcılık, demokrasi, görev yetki, hak ve sorumluluklar konularında verilen eğitimlerde Kadın muhtar adayları seçime daha güçlü girecek. 

“DAHA GÜÇLÜ” KADIN MUHTAR” DAHA GÜÇLÜ” KADIN

Ege Kadın Buluşması Platformu, Küresel Eşitlik ve Kapsayıcılık Ağı Derneği işbirliğinde ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ev sahipliğinde düzenlenen eğitim programında kadınların eşit temsilini sağlamak, kadın muhtarlarımızı güçlendirmek, görünür olmalarını sağlamak ve sayılarını artırmak amacıyla kurulan akademinin eğitim programı Uşak mahalle ve köy kadın muhtar adayları, Kütahya ve Afyon sekreterleri ve kadın muhtar adaylarıyla birlikte gerçekleştirildi.

BİRÇOK KONU BAŞLIĞINA KADIN AVUKATLAR EĞİTİM VERDİ

Küresel eşitlik ve kapsayıcılık ağı başkanı Akademisyen Ayşe Kaşıkırık,  adaylaşma süreçleri ve strateji geliştirme, mahallede eşitlik ve hak temelli yaklaşım, kadın dostu ve kapsayıcı kentsel hizmetler konusunda eğitim verdi.

Yerel siyaset, mahalle dinamikleri, demokrasi konusunu öğretim üyesi Dr. Merve Balcıoğlu, Muhtarların mevzuattan kaynaklanan  görev ,yetki, hak ve sorumlulukları konusunu ,Denizli barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Av.Nazlı Yaşatürk kadına yönelik şiddetin ruhsal boyutu psikolog Elif Şanlı,  Kadına yönelik şiddetin hukuksal boyutu Av. İrem Şen, Toplumsal cinsiyet eşitliği Av. Ece Durak Mıdık eğitim verdi.   

Ege Kadın Buluşması Platformu 2005 yılında Muğla’da kurulmuştur. Toplum kuruluşlarının üye ve gönüllülerinden oluşmaktadır. Ege’nin 8 ilinde sekreterleri bulunmaktadır. Yılda bir kez bir ilde buluşma gerçekleşir.