Daha önce CHP ile İYİ Parti acaba ittifark kurarmı söylentileri de yarıda kaldı.

Muhammed Gür İyi Parti’den aday çıkarması üzerine bu ittifak olması muhatemel partide yollarını ayırmış oldu.

Mart ayında yapılacağı açıklanan yerel seçimler için partiler adaylarını belirlemek için çalışmalarını tüm hızı ile sürdürürken AK Parti ve MHP'de ortak adayla girilecek iller ve ilçeler için açıklamalar peş peşe geliyor.

Cumhur ittifakı olarak aday çıkarılacak bölgeler belirlenirken Uşak Belediyesi için de karar verildi.

AK Parti ve MHP'nin kurmuş olduğu Cumhur İttifakı işbirliği ile seçime girilecek iller açıklanırken Uşak bu iller arasında yer almadı.

Yapılan açıklamaya göre AK Parti ve MHP 2024 yerel seçimlerinde Uşak Belediyesi için kendi adaylarını çıkaracaklar ve yarışa müstakil olarak katılacaklar.

Yerel seçimlerde AK Parti ve MHP, 29 ilde ittifak yapacak. İttifak yapacak iller arasında Uşak yer almadı.

MHP’nin AK Parti’nin adayını destekleyeceği iller Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çanakkale, Çorum, Edirne, Giresun, Hakkari, Iğdır, Kırşehir, Muş, Rize, Siirt, Sinop, Şırnak, Tunceli, Yalova ve Zonguldak olarak açıklandı.

AK Parti ise 5 ilde MHP’nin adayını destekleyecek.

Bu iller Erzincan, Bartın, Kars, Kırklareli ve Osmaniye olarak belirlendi.

AK Parti ve MHP, 22 ilde ise kendi adaylarıyla seçime dahil olacak. Bu iller Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Bayburt, Bolu, Çankırı, Düzce, Elazığ, Gümüşhane, Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kilis, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Sivas, Tokat, Uşak ve Yozgat olarak belirlendi.