Panelin ardından ayrıca Uşak Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ve Uşak Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından Uşak Üniversitesi 1 Eylül Yerleşkesinde “Sağlıklı Yaşam Bisiklet Turu” düzenlendi.

Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kenan Taş ile Prof. Dr. Osman Birgin, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Özcan, Uşak Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Halime Durkut, akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Eda Kılınç İşleyen, yaptığı açılış konuşmasında sağlıklı yaşamın önemine dikkati çekti.

Açılış konuşmalarından sonra Dr. Öğr. Üyesi Eda Kılınç İşleyen “Obezitenin Önlenmesi”, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Sevcan Sevimli “Astımın Önlenmesi”, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünden Öğr. Gör. Dr. Aycan Çelik Esmer “Hipertansiyonun Önlenmesi”, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü Yaşlı Bakım Programından Öğr. Gör. Perihan Solmaz “Fiziksel Aktivitenin Astım ve Hipertansiyon Üzerine Etkisi”, Uşak İl Sağlık Müdürlüğü Uşak Merkez Toplum Sağlığı Merkezi Sağlıklı Hayat Merkezinden Dr. Didem Öztuğ “Sigaranın Zararları” ve Uşak İl Sağlık Müdürlüğü Uşak Merkez Toplum Sağlığı Merkezi Sağlıklı Hayat Merkezinden Dr. Didem Öztuğ “Türkiye Kronik Havayolu Hastalıklarını Önleme ve Kontrol Programı Türkiye Kalp ve Damar Hastalıklarını Önleme ve Kontrol Programı” başlıklı birer sunum yaptı.  Tören teşekkür belgelerinin taktimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son bulmuştur.

Editör: Öyküm Yavuz