Kur farkı, yüksek enflasyon ve daha pek çok faktörün etkisi ile rekor seviyelere yükselen gayrimenkul fiyatları, yeni dönemde kendi malına sahip olmayı planlayan birçok tüketiciyi hayal kırıklığına uğrattı. Özellikle büyük şehirlerde birikimleri doğrultusunda gayrimenkule yatırım yapmaları imkansız hale gelen birçok kişi, ucuz yollu gayrimenkul arayışı içerisine girdi.

Gayrimenkul fiyatlarının rekor üstüne rekor kırdığı şu günlerde tüketicilerin yüzlerini güldüren haber devlet tarafından geldi. Senelerdir devlete kayıtlı olan arazileri yine devlet adına ve uygun fiyatlar ile satışa çıkaran Milli Emlak, yeni ilanlar yayınladı. Uşak il sınırları içerisinde bulunan satılık gayrimenkullere ilişkin detaylar paylaşıldı.

MİLLİ EMLAK’TAN SATILIK GAYRİMENKULLER

Yasal çerçevede yetkililer tarafından belirlenmiş olan devlet arazilerini satışa çıkaran Milli Emlak, son dönemlerde uygun fiyatlar karşılığında gayrimenkul sahibi olmanın yollarını arayan tüketiciler tarafından yakın takip altına alındı. Son olarak 30 adet yeni ilan ile gündeme gelen kurum, ilgili ilanlara ilişkin detayları paylaştı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Milli Emlak, resmi web sitesi üzerinden yeni ilanlar yayınladı. Uşak Eşme’de bulunan araziler için yeni ihaleler düzenleneceğini belirten kurum, toplamda 30 adet gayrimenkulün fiyat tekliflerine açılacağını bildirdi. Tüketicilerin, eylül ayı içerisinde düzenlenecek olan ihaleler kapsamında yüzde 20 indirim ve 24 ay vade fırsatları çerçevesinde gayrimenkul sahibi olabilecekleri bildirildi. Ayrıca Milli Emlak aracılığı ile gayrimenkul sahibi olacak olan kişilerin 5 yıl boyunca emlak vergisinden muaf tutulacakları ve KDV ödemeyecekleri de belirtildi.

UŞAK’TA DEVLET ARAZİLERİ SATIŞA ÇIKTI

Uşak ilinin Eşme ilçesinde bulunan ve Hazine’ye kayıtlı olan toplamda 30 arazi için ihale düzenleneceğini belirten Milli Emlak, arazi fiyatlarının 13 bin TL ila 383 bin TL aralığında değişiklik gösterdiğini ifade etti. Milli Emlak, ilgili arazi ihalelerine katılım sağlamak isteyenler için ihale bilgilerinin resmi internet sitesi aracılığı ile kamuoyuna duyurulacağını da bildirdi.

Kaynak: haber merkezi