Yükselen enflasyon, rekor seviyelere ulaşan dolar kuru ve daha pek çok ek faktör, her sektörde olduğu gibi emlak sektöründe de ciddi rakamların ortaya çıkmasına sebebiyet verdi. Gayrimenkullerin satılık fiyatlarının yanı sıra kiralık fiyatlarının da tarihi seviyelere ulaşması, tüketicilerin tepkilerine yol açtı.

Son dönemlerde gündemden düşmeyen gayrimenkul fiyatları tartışılmaya devam edilirken şaşkınlık yaratan gayrimenkul ilanı Uşak’tan geldi. Uşak il sınırları içerisinde bulunan ve kır lokantası olarak hizmet veren bir gayrimenkulün dip fiyattan kiraya verileceği bildirildi.

ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YAYINLANDI

Gayrimenkul fiyatlarının tarihi seviyelere ulaşmış olduğu şu günlerde yüzleri güldüren haber Uşak’tan geldi. İnanılması güç bir ilan düzenleyen Uşak İl Orman İşletme Müdürlüğü, kır lokantası olarak hizmet veren bir gayrimenkulün kiraya verileceğini bildirdi.

Uşak İl Orman İşletme Müdürlüğü Sivaslı Orman İşletme Şefliği amenajman planı 4 ve 5 numaralı bölge içerisinde kalan Kızılcasöğüt Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme hakkının kiraya verileceğini belirten kurum, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu ile Orman Parkları Yönetmeliği’nin 10’uncu maddesi gereğince kapalı teklif yani artırma usulü ile ihale düzenleneceğini bildirdi.

İHALE DETAYLARI PAYLAŞILDI

Uşak İl Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan ihalenin detayları belli oldu. İhaleye konu olan iş yerinin devletin hüküm ve tasarrufu altında olduğunu ifade eden kurum, gayrimenkulün Pınarcıhan Mevkii Kızılcasöğüt Köyü Banaz adresinde bulunduğunu belirtti. Tahmin edilen senelik işletme hakkı kira bedelinin 7 bin 500 TL olduğunu belirten kurum, ihaleye katılmak isteyenlerden 750 TL’lik geçici teminat bedelini talep edileceğini ifade etti.

Aylık kirası 625 TL olarak belirlenmiş olan kiralık iş yeri için ihale adresi ve saati de paylaşıldı. 19 Eylül 2023 Salı günü saat 11:00’de düzenleneceği duyurulan ihale için belirlenmiş olan adres ise şu şekilde: Uşak Orman İşletme Müdürlüğü İdare Binası Müdür Yardımcı Odası (108 NO’lu Oda)