Uşaklıların yakından takip ettiği Esra Erol ve Müge Anlı’nın programlarına yasaklansın teklifi geldi. Programların bazı bölümlerinin Uşak’ta yaşanan olaylara dayanması, Uşaklılar tarafından yakından takip ediliyordu.

Geçtiğimiz yıllarda milyonlarca kişi tarafından yakından takip edilen ancak bir süre sonra bazı izleyicilerden gelen şikayetler neticesinde incelemeye alınarak RTÜK tarafından yayından kaldırılan evlilik programları, yerlerini gündüz kuşağı programlarına bırakmışlardı. Cinayet, kaçırılma, ihanet, dolandırıcılık ve farklı birçok olayı konu edinen gündüz kuşağı programları, son olarak sıcak bir gelişme ile gündeme geldi.

Emniyet güçlerinin çoğu zaman ihbar olarak kabul ettiği ve suçlular hakkında soruşturma başlattıkları gündüz kuşağı programı olayları, Meclis’e taşındı. Müge Anlı, Esra Erol gibi isimler ile özdeşleşmiş olan programların yayından kaldırılmasını talep eden MHP’li milletvekili, talebinin gerekçelerini de sıraladı.

“TÜRK ÖRF VE ADETLERİNE UYMUYOR”

Sabah saatlerinde başlayıp ana haber bülteni saatine kadar farklı kanallarda devam eden gündüz kuşağı programları, Milliyetçi Hareket Partisi tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşındı. MHP’nin Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk tarafında gündeme getirilen gündüz kuşağı programlarının yasaklanmaları ve yayından kaldırılmaları talep edildi. Milletvekili Öztürk, bu tip programların Türk örf ve adetlerine uymadığını, gençlere ve topluma kötü örnek olduğunu savundu.

“İSLAM AHLAKINI HİÇE SAYIYORLAR”

Şimdilerde Müge Anlı, Esra Erol, Didem Arslan Yılmaz ve Esra Ezmeci gibi ünlü isimlerin farklı kanallarda sundukları gündüz kuşağı programlarının Meclis’e taşınmış olması gündeme bomba gibi düştü. Sunucular henüz konuya ilişkin bir açıklamada bulunmazlarken MHP’li milletvekilin sözleri dikkat çekti.

İlgili programların Türk toplumundaki mağduriyetleri ve yaşanan olayları dile getirdiklerini ancak gençlere ve toplumun genel yapısına zarar verdiklerini savunan MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, ayrıca bu tip programların Türk örf ve adetleri ile İslam ahlakını hiçe saydıklarını da belirtti. Öztürk, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu tekil olayları genel mal eden bu tip programların yasaklanması ve yayından kaldırılması için ilgili mercileri göreve davet ediyorum. Ayrıca toplumun bu yöndeki talebini de haklı buluyorum.” Öztürk’ün talebine Meclis’ten nasıl bir karşılık geleceği merak ediliyor.

Kaynak: Öyküm Yavuz