Şehit Mehmet Çetin İmam Hatip Ortaokulu'nda düzenlenen toplantıya, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri ile okul yöneticileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel:

"Geçtiğimiz hafta fizik alanında gerçekleştirdiğimiz toplantının ardından bugün de din kültürü ve ahlak bilgisi dersi alanında bilgilendirme toplantısı düzenledik. Bu müfredat, öğrencilerimizin dini ve ahlaki değerleri doğru anlamalarını, yaşamlarına aktarmalarını ve çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donanmalarını hedeflemektedir. Yeni müfredatımız, öğrenci merkezli, değerler eğitimine odaklı ve güncel yaklaşımlarla zenginleştirilmiş bir içeriğe sahiptir.

Uşak’ta Din Kültürü Öğretmenlerine Maarif Modeli Tanıtıldı 1

Bu içerikler, öğrencilerimizin analitik düşünme, eleştirel okuma ve etkili iletişim becerilerini geliştirmelerine katkı sağlayacak etkinlikler ve projelerle desteklenmiştir. Yeni müfredatın uygulanmasında siz değerli öğretmenlerimizin rolü çok büyüktür. Sizlerin özverili çalışmaları ve öğrencilerimize olan sevginizle, bu müfredatın hedeflerine ulaşacağına inancım tamdır." dedi.

Uşak’ta Din Kültürü Öğretmenlerine Maarif Modeli Tanıtıldı 2

Toplantıda ayrıca, Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Soycan, katılımcılara Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli müfredat tanıtımı kapsamında din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri ile yöneticilere müfredattaki değişiklikler ve yapılandırılmış öğretim modeli hakkında bilgi verdi.

Uşak’ta Din Kültürü Öğretmenlerine Maarif Modeli Tanıtıldı 3

Konuşmasının sonunda katılımcılara başarılar dileyen İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel, toplantıya katılan öğretmenlere ve yöneticilere teşekkür ederek yeni müfredatın hayırlı olmasını diledi.

Muhabir: Serkan Karayol