Giderek artan konut fiyatları yüzünden ev alma hayalleri suya düşen vatandaşlara müjdeli haber geldi. Yatırım yapmak için arsa arayanlar Milli Emlak’ın arsa satışına odaklandı. Milli Emlak, 63 ilde hazine arazisini satışa çıkardı. Bu iller arasında Uşak da bulunuyor.

Milli Emlak’ın çok uygun fiyatlarla sattığı hazine arazileri üzerine prefabrik ev yapılabiliyor. Bu sayede konut sorununu çözmek isteyen vatandaşlara yepyeni bir fırsat doğmuş oldu. Üstelik TOKİ’nin sattığı arsa fiyatlarına göre yarı fiyatına kelepir arazi sahibi olmak mümkün. Milli Emlak 63 ilde hazine arazisi satışının detayları belli oldu.

MİLLİ EMLAK HAZİNE ARAZİSİ SATIŞ DUYURUSU

Daha önce TOKİ’nin satışa sunduğu konut ve arsalar için 5 milyon kişilik rekor başvuru gelmişti. Başvuru sahipleri arasında sadece 250 bin şanslı kişi ev sahibi olmaya hak kazanabildi. Milli Emlak’tan satılan arsalar ve hazine arazileri için Eylül ayı fiyat listesi yayımlandı. Kurumun satış listesine bakıldığında arsa fiyatlarının çok uygun seviyelerde olduğu görülüyor.

Milli Emlak’ın yaptığı duyuru, uygun fiyatlarla arsa satın almak isteyenleri yakından ilgilendiriyor. Yapılan duyuruda hazine taşınmazlarının satış işlemlerinde peşin ödemelere yüzde 20 indirim uygulanacak. Ödemelerde 2 yıla kadar taksit imkanı sunulacak. KDV’siz ödeme imkanı ile vatandaşlar bütçelerini yormadan arsa sahibi olabilecek.

MİLLİ EMLAK SATILIK ARSA FİYATLARI

Mülkiyeti devlete ve hazineye ait olan ancak kullanılmadığı için atıl durumda bekleyen hazine arazileri satışa sunuluyor. Milli Emlak tarafından yapılan satışlarda yeni arsa sahipleri emlak vergisinden 5 yıl muaf tutulacak.

Harçsız ve dosya masrafı olmadan arsa tapusu almak isteyenler için başvurular başladı. Milli Emlak resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanlarda 63 farklı ilde ihaleye çıkan arsa fiyatları belli oldu. Her ilde farklı ve özel fiyatlarla sunulan arsalar arasında Uşak il sınırları içindeki hazine arazileri de bulunuyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ