Sürü Yönetimi elemanı kursları açarak çoban istihdamını arttırma konusunda aşamaya kaydetmeyi hedefleyen Tarım Ve Orman Müdürlüğü son açtığı kursta çoban açığını kabatmaya çalışıyor.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü  ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen “Sürü Yönetim Elemanı" kursu 12 Aralık 2023 günü Uşak Ziraat Odası toplantı salonunda başladı. Kurs açılışında İl Müdürü Serkan Bilir ve Ziraat Odası Başkanı Nafiz Mıdık katılımcılar ile küçükbaş hayvan yetiştiriciliği hakkında gerçekleştirdikleri söyleşi sonrasında kursun katılımcılara faydalı olması ve burada edinecekleri bilgiler ışığında daha verimli üretim yapabilmeleri temennisinde bulundular. 104 saat sürecek kurs süresinde üreticilerimiz sürünün beslenmesi, sürü bakım işleri, sürünün sağlığı, iş sağlığı ve güvenliği, sürüyü yönlendirme konularında eğitim alacaklar.

Tarım ve Orman İl Müdürülüğü kursla alakalı yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi, “Üreticilerimiz kurs sonrası alacakları sertifika ile Bakanlığımızın desteklerinden ve Ziraat Bankası kredilerinden yararlanma konusunda artı puan kazanacaktır” dendi. 

Kaynak: Haber Merkezi