Uzun süreden bu tarafa kepçe kullanmaya özendiğini aktaran Eda Akar, “Ben Çivril’de yaşıyorum. Asıl mesleğin kültür mantarı üretimi yapmak. Ancak uzun süredir kepçe kullanmayı heves ediyordum.

Sınava girip Kepçe operatörü ehliyetimi alıp gerek belediye gerekse özel şirketlerde operatörlük yapmak için başvuruda bulunacağım” dedi.

Kadın İsterse Her şeyi Başarabilir

Kadınların isterse her şeyi başarabileceğini kanıtlamak istediğini vurgulayan Eda Akar, “23 yaşında bir erkek 16 yaşındaki bir kız çocuğu annesiyim. Çocuklarımın geleceği için hayatta sağlam basmam gerektiğini çok iyi biliyorum. Kepçe kullanmak erkek işi diye bakmadım.

Eda Akar Usak Kepce Operatoru Civril 2

Zaten mantar üretim işinde kepçenin küçüğünü kullanıyorum. Daha heyecanlı ve hareketli işleri seviyorum. Amacım helalinden para kazanmak ve çocuklarımın geleceğini kurtarmak” dedi.

Biraz Daha Eğitim Alacağım

Kepçe Operatörlüğü konusunda biraz daha eğitim alacağını vurgulayan Eda Akar, “Şimdi biraz daha amatörüm. Eğitimlerime devam edeceğim. Daha iyi kullanır duruma geldiğimde iş başvurularında bulunacağım.

Özellikle Belediyelerde kepçe operatörlüğünde çok çalışan erkekler var, memleketim Çivrilde kepçe kullanan bir bayan olarak kendimi kanıtlamak istiyorum” dedi.

Muhabir: Serkan Karayol