Uşak Arkeoloji Müzesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel, Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekai İnan, Uşak Üniversitesi akademisyenleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Panelde, Filistin'in tarihi ve bölgede yaşanan olaylar ele alındı. Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin Haydar Kutlu'nun konuşmasının ardından, panel başkanı İlayda Erken yönetiminde öğrenciler Feyza Nur Peynirlioğlu, Hatice Kılıç, Ecrin Nur Ündoğdu ve İrem Sultan Kartal sunumlarını gerçekleştirdi.

Uşak’ta Anadolu Mektebinin Gündemi Filistin'de Yaşanan Soykırım 1

İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel, Anadolu Mektebi çalışmalarının Türkiye genelinde hızla yayıldığını belirterek, bu tür etkinliklerin öğrencilerin tarih ve kültür mirasına sahip çıkmalarında önemli rol oynadığını vurguladı.

Geçmişle bağların koparılmaması gerektiğini ifade eden Yücel, gençlerin barış ve huzur dolu bir gelecek için çalışacaklarına inandığını söyledi. Filistin'de yaşanan olaylara dikkat çeken Yücel, öğrencilerin bu konuda gösterdiği hassasiyetten dolayı tebrik ederek, başarılar diledi.

Editör: Ozan Yavuz