15 Temmuz Şehitler meydanında toplanan grup İsrail’e lanet sloganları attı.

Protesto için Anadolu Gençlik Derneği Uşak Şubesi,  Sivil Toplum Kuruluşları, Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekai İnan ve vatandaşlar katıldı. Bombalamada vefat eden Filistinliler için  Kur-an'ı Kerim okundu.

Uşak Anadolu Gençlik Derneği Iraili Protesto Etti 1

15 Temmuz şehitler meydanında yapılan basın açıklamasını Anadolu Gençlik Derneği Uşak Şube Başkanı Aykut Osman Coşkun okudu,  Osman Coşkun açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Anadolu Gençlik Derneği Uşak Şube Başkanı Aykut Osman Coşkun, "Sekiz ayı aşkın bir süredir siyonistelere direnen Gazze halkının da Filistin direnişine destek olmak için meydanları dolduran vicdan sahiplerinin tek isteği siyonistlere karşı anladığı dilden yanıt verilmesidir.

Uşak Anadolu Gençlik Derneği Iraili Protesto Etti 2

Bu bağlamda İslam ülkelerinin liderlerine büyük bir sorumluluk düşmektedir. Bundan dolayıdır ki; Hamas sadece Filistin için değil Türkiye için de savaşmaktadır. Türkiye halkı Hamas başta olmak üzere, Filistin direniş hareketlerinin ne yanında ne de arkasındadır” dedi. Grup olaysız bir şekilde basın açıklamasının ardından dağıldı.

Muhabir: Hava Aksu