Bu kadarıda olmaz dedirten, vicdanları sızlatan olay Uşak'ta yaşandı.

Edinilen bilgiye göre 27 AYK 74 plakalı aracın sürücüsü, gece saat 1.30'da Efebey Otoparkı'na gelerek aracını park etti. 

Aracını park ettiği sırada bağlı bir şekilde duran Ateş isimli köpeği gördüğü anlaşılan kişi iddiaya göre eğlence mekanına gitmek üzere otoparktan ayrıldı.

Sabah 6:00 saatlerinde, aracını almak için tekrar otoparka döndüğünde alkollü olduğu iddia edilen sürücü bağlı vaziyette olan köpeğin aracıyla üzerinden geçti.

Köpeğin sesine dışarı çıkan otoparkın sahibi ise durumu polise ihbar etti.

Uşak'ta Alkollü Sürücü Köpeği Ezdi: Bu Hayvan Değil Mi Nolcak? Deyip Kaçtı 1

- 'Su Alıp Geleyim' deyip kaçmış

Durumu farkeden sürücü 'Hayvan değil mi ne olacak?' şeklinde tepki verdikten sonra 'su alıp geleyim' diyerek aracını otoparkta bırakarak olay yerinden kaçtı.

Olay yerine gelen polis, sahibinin şikeyeti üzerine güvenlik kameralarından isteyerek köpeğin üzerinden geçilip geçilmediğine dair inceleme başlattı.

- Felç Kalacak

Sahibi tarafından Terapi Veteriner Kliniğine götürülen köpeğin omuriliğinde kırık tespit edildi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Hayvan Hastanesi'ne sevk edildi.

Veteriner hekimlerden edinlen bilgiye göre Ateş isimli Malinois cinsi köpeğin kırık yüzünden kesin olarak felç kalacağı öğrenildi.

Hareketli cins köpek olduğu için uyutulup uyutulmamasına profesörün muayenesinden sonra karar verilecek.

- Bu İşin Peşini Bırakmayacağım

Köpeğin sahibi Volkan Çelik sürücünün en kısa sürede bulunarak adalete teslim edilmesi için yetkililere çağrıda bulunarak:  "Sonuna kadar kaçan vicdansızın bulunması ve ceza alması için maddi manevi mücadelemi sürdüreceğim. Bir canı almak bu kadar basit olamaz. Bu işin peşini bırakmayacağım!" dedi.

Volkan Çelik Efebey Otoparkı Ifade Copy

Muhabir: Hava Aksu