Uşak'ın Eşme ilçesi Çaykışla köyü'nde kurtların saldırısına uğrayan 10 koyun telef oldu.

Alınan bilgiye göre, köye bağlı Kestelli Mahallesinde Recep Kestel'in ahırda bulunan koyunlarına kurt saldırdı. Kurtların saldırısı sonucu 10 koyun telef oldu.

56 Koyunun Bulunduğu Ahıra Saldırmışlar

Olay 22 Ekim'i 23 Ekim Pazartesiye bağlayan gece meydana geldi. Kalenin Yanı mevkiinde bulunan kurtlar gece geç saatte köye indi. 56 koyunun bulunduğu ahırın kapısını devirip içeri giren aç kurtlar koyunları birbirinden ayırıp 10 tanesini dışarıya doğru kaçırdı. Dağa kadar koyunları süren kurtlar dağda 2 koyunu tamamen yedikten sonra, geri kalan 3 koyunu da boğarak öldürdü. 10 koyundan 5 koyunun akibeti ise henüz bilinmiyor.

"Sabah Farkettim"

Sabah günün aydınlanmasıyla olayı farkeden Recep Kestel;

"Sabah koyunlara bakmak için ahıra gittim, kapının devrildiğini farkettim. Daha sonra koyunlarımı saydım. 56 koyundan 46 koyun kaldığını tespit ettim 10 koyun yoktu. Kapıdan şüphelendim. Otlatmaya gittiğim meraya, dağa doğru iz sürdüm. Dağda 5 koyunuma rastladım 2'sini tamamen yemişler, 3 tanesini de boğmuşlar. Geri kalan 5 koyunumu ise bulamadım. 10 koyun telef oldu" dedi.

"Daha Önce de 1 Koyunuma Saldırdılar"

Sürekli aynı merada koyunlarını otlatan Kestel: "Daha öncede Kale Yanı mevkii de koyunları otlatırken sürüye saldırıp 1 koyunumu kaçırıp telef ettiler. Bu seferkinin faturası ağır oldu" dedi.

Kaynak: Öyküm Yavuz