Vali Dr. Turan Ergün, İtecik Tabiatı Koruma Alanı'nı ziyaret ettikten sonra dağ yürüyüşü yaparak yaklaşık 1,5 kilometre mesafedeki yangın gözetleme kulesinde incelemelerde bulunarak görevlilerle sohbet etti.

Uşak Valisi Yangın Gözetleme Kulesi

Uşak Valisi Gözetleme Kulesi'nde, orman yangınlarının önlenmesi amacıyla yapılan çalışmaları inceledi. Vali Turan Ergün, kulede, Orman Bölge Müdüründen bilgi aldı. Gözetleme kulesi çalışanları ile bir araya gelen Ergün, bakım çalışması yapan köylüleri de ziyaret etti.

Uşak Valisi Yangın Gözetleme Kulesi 3

Vali Turan Ergün, yaptığı açıklamada, Uşak'ta 223 bin 496 hektar orman arazisinin 11 gözetleme kulesinden 24 saat izlendiğini belirtti.

Uşak Valisi Yangın Gözetleme Kulesi 2

Orman yangınlarına karşı gerekli tedbirlerin alındığına dikkati çeken Vali Ergün:

"Ormanlar ülkemizin en büyük zenginliklerinden. Ormanlarımızı korumak, genişletmek ve gelecek nesillere aktarmak öncelikli görevlerimiz arasında. Orman yangınlarına karşı tüm tedbirleri almış durumdayız. İl genelinde orman yangınlarına 9,16 dakikada müdahale edebiliyoruz. Bu oran Türkiye ortalamasının üzerinde. Aldığımız tedbirler önemli ancak orman yangınlarının çıkmaması için vatandaşlarımızın çok dikkatli davranması gerekiyor." dedi.

Editör: Öyküm Yavuz