Uşak Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Atapark’ta düzenlenen Gençlik Festivali; binlerce kişinin katılımıyla üç gün boyunca müzikseverlere coşkuyu yaşattı.

Festival alanında kalabalığın ve eğlencenin coşkusuna kapılıp ailesinin yanından ayrılan Muhammed Enes Çam, Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Halil Arslan ve beraberindeki ekibin çabaları ile bulunarak ailesine teslim edildi. 

- İSMİ SAHNEDEN ANONS EDİLDİ

Yaşıtlarıyla birlikte oyun alanlarına giden ve burada zamanın farkına varmayan çocuğun adı, ailesinin başvurusu ile sahneden anons edilmeye başlandı. Anonslardan da sonuç alınamayınca alanda bulunan kolluk kuvvetlerine durumu anlatan aile, buradan da etkili bir sonuca ulaşamadı. Ardından korku ve kaygı içerisinde Uşak Belediyesi güvenlik ekiplerine başvuran acılı aile, Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Halil Arslan’ın durumdan haberdar olmasıyla umudunu yitirmeden beklemeye başladı. 


- TÜM EKİPLER SEFERBER OLDU


Aileye çocuklarını bulacağı sözünü veren Başkan Yardımcısı Arslan, ilk olarak Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’a konuyu anlattıktan sonra Uşak Valisi Sayın Dr. Turan Ergün’e ulaşarak bilgi verdi. Sayın Valinin de talimatları doğrultusunda Uşak İl Emniyet Müdürlüğü ile de temas kuran Arslan; Uşak Belediyesi’nin farklı birimlerini seferber ederek alanda detaylı bir arama çalışması başlattı. 


Bir süre sonra kayıp çocuğu bulan ekipler küçük Muhammed’i de yanlarına alarak güvenlik noktasına ulaştı. Burada Başkan yardımcısı Halil Arslan tarafından teselli edilen ve bir an olsun yalnız bırakılmayan acılı aile ile kavuşan çocuk, gözyaşlarını tutamadı. 


Çocuklarına kavuşan ve yaşadıkları rahatlamayla gözyaşlarına hakim olamayan aile, Başkan Yardımcısı Halil Arslan başta olmak üzere evlatlarına kavuşmalarına yardımcı olan tüm belediye ekiplerine teşekkürlerini iletti.

Editör: Öyküm Yavuz