19 Temmuz’da 10 tonluk dev kazanda tarhana pişirip tarhana festivalini başlatacaklarını söyledi.

Hayata geçirecekleri projeler hakkında detaylara yer veren Başkan Yalım; vatandaşların her türlü ihtiyacını çözeceklerini ve bu yönde çalışmalar yürüttüklerini vurguladı.

Belkaya Kaynak suyunu da hizmete tekrar açacaklarını söyleyen Yalım esnafın sorunlarını not aldı.

Program sırasında tüm vatandaşları itinayla dinleyen ve şehrin sorunlarına tek tek çözüm bulacaklarını ifade eden Başkan Yalım; çözüm odaklı çalıştıklarını belirterek vatandaşların ihtiyacına yönelik projelerin en kısa zamanda karşılanacağının müjdesini verdi. Projelerin çalışmalarını yürütecek ilgili birim müdürlerine gereken talimatları verdiğini ve gerekli kurumlarla irtibat halinde olduğunu belirten Yalım; “Vatandaşlarımızın birçok konuda bugüne kadar görmezden gelinen ihtiyaçları olduğunu biliyorum. Hiç merak etmesinler çalışmalarımız tamamlandığında halkımız için faydalı olacak birçok projeyi hayata geçireceğiz” dedi. 

- İhtiyaçlar Belli, Çözümler Hazır

İlk olarak Ege Bölgesi ve Uşak’ın uzun yıllar şişelenmiş içme suyu ihtiyacını karşılayan Belkaya Su Fabrikası’nı yeniden kentte kazandıracaklarını ifade eden Başkan Yalım, vatandaşların içme suyu ihtiyacını karşılamak adına gerekli yatırımlarda bulunduklarını kaydetti.

Ardından 19-20-21 Temmuz tarihlerinde Uşak Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan Tarhana Festivali’ne değinen Başkan Yalım, 10 tonluk dev bir kazanla tarhana kaynatacaklarını ve bu sayede Guinness rekorlar kitabına gireceklerini ifade etti.

Özgür Özel Uşak Tarhanası Içti

Vatandaşlar için merak konusu olan tır ve kamyon otopark projesi hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Yalım, şehrin içerisindeki tır ve kamyonları üç bölgede toparlayarak, en fazla iki sene içerisinde vatandaşları ve bölgeyi “park alanı” anlamında rahatlatacağının müjdesini verdi.

Birden fazla konuya yer verilen programda aynı zamanda kontrolsüz açılan zincir marketler, mülteci sorunu, üniversite yolu civarında oluşan koku ve Organize Sanayi Bölgesi kavşağındaki sorunlar gibi halkın genel problemleri hakkında vatandaşlardan gelen talepleri dinleyen Başkan Yalım, çözüm önerileri hakkında gerekli notlarını alarak programı sonlandırdı.

Muhabir: Serkan Karayol