Ligde ve Ziraat Türkiye Kupasında umduğu sonuçları bulamayan Uşakspor’da, kriz büyüyerek devam ediyor.

Ligde aldığı başarısız sonuçlarla, ligin son sırasına demir atan Uşakspor, Ziraat Türkiye Kupası 2.Tur maçında, sahasında konuk ettiği Aliağa FK’ya 4-1’lik skorla mağlup olarak kupanın dışında kaldı.

Maçın ardından karşılaşmayı değerlendiren Uşakspor Tenik Direktörü Nazım Gülay; "Ziraat Türkiye Kupası, bizim için gereksiz bir kupa. Bizim için önemli olan ligde oynayacağımız maçlardır. Alınan skor bizim için sorun teşkil etmemektedir" ifadelerini kullandı.

Uşakspor teknik direktörü Nazım Gülay daha sonra şunları söyledi; “Bu karşılaşma genç oyuncularımızı görme fırsatı oldu bizim için. Skor çok fazla önemli değil bizim açımızdan. Rakibimizde bizim gibi genç oyuncularıyla karşılaşmaya çıktı. Bizim için kupadan ziyade lig daha çok önemli. Kupada tur atlamış olsaydık, diğer turda üst liglerden gelen takımlarla deplasmanda oynayacaktık. Ziraat Türkiye Kupası büyüklerin küçükleri yediği bir kupa. Lig bizim için daha önemli olduğu için bu karşılaşmanın çok bir önemi yok” diyerek sözlerine son verdi.

Kaynak: Öyküm Yavuz