Geçtiğimiz Cumartesi günü sahasında Isparta 32 Spor’a 2-0 mağlup olan Uşakspor’da, maç sonrası açıklamalarda bulunan Uşakspor teknik direktörü Nazım Gülay, hücum oyuncularına göndermede bulundu.

Karşılaşmada önemli gol fırsatları bulduklarını, fakat bu pozisyonları değerlendiremediğin zaman “Atamayana Atıyorlar” şeklinde açıklamalarda bulunan Uşakspor teknik direktörü Nazım Gülay, maçın ardından oyuncularını eleştirdi.

Teknik direktör Nazım Gülay sözlerine şöyle devam etti; “Karşılaşmaya iyi başladık ve iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Ama skor anlamında sonuçlandırmayı yapamazsan gol yiyorsun. Maç içinde yakaladığımız önemli gol pozisyonlarımız var. Ancak bu pozisyonları atarsan bir şeyler oluyor. Pozisyonları sonlandırmayla ilgili sıkıntılarımız var. Yoksa takımın mücadelesinden memnunum. Golü biz bulsaydık biz kazanacaktık, ama olmadı. Atamayana atıyorlar ne yazık ki bu iş böyle. Son vuruşlar ve golcülük bir yetenek işidir. Golcülük özel bir duygudur. Oyuncularımızın vuruş anında hissettikleri önemli. Rakip kalemize bir defa geldi golü buldu ama biz aynı şeyi yapamadık. Golcülük dediğim gibi farklı bir olay. Gol atamıyoruz, bununla ilgili ciddi sıkıntılarımız var. Ancak tüm bunlara rağmen takımımız toparlanıyor. Isparta maçındaki görüntümüz kötü değil. Elinden gelen her şeyi yapıyor çocuklar. Bu ligde uzun vadeli düşündüğümüzde, ligde kalacağımızı düşünüyorum. Taşlar yerine oturduğunda, devre arasına kadar alacağımız puanlar bizim için önemli. 20 puan barajını geçersek, devre arasında da gereken takviyeler olunca, bence uzun vadeli programda sıkıntı olacağını düşünmüyorum” diyerek sözlerine son verdi.