TFF 2’nci Lig Kırmızı Grup’ta 6’ncı hafta mücadelesinde lider Amedspor’u sahasında konuk eden Uşakspor, rakibine 4-0’lık skorla mağlup olmaktan kurtulamadı.

Ankara da meydana gelen bombalı eylem sonucunda, seyircisiz oynanılan mücadelenin yankıları ise sürüyor.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Uşakspor teknik direktörü Nazım Gülay şunları söyledi; “Ülkemiz adına geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Güne üzücü bir haberle uyandık ne yazık ki. Bu terör olayının yaşanması sonucunda ise İçişleri Bakanlığının aldığı karar neticesinde taraftar yasağı getirildi. Tabi taraftarlarımızın tribünde olamaması bizi etkiledi. Biz bu maça hazırlanırken takım halinde, dış etkenlerle de hazırlandık. Sahanın içine gelecek olursak da karşımızdaki takım, bizim gücümüzün çok üstünde bir takım. Biz ne kadar hamle yapsak’ta, ne kadar istesek arzula sakta, hafta içi ne kadar analiz yapsak ta gücün karşısında hamleler bazen yetersiz kalıyor. Bugünde bunu yaşadık. Artık önümüzdeki maçlara bakacağız. Amed Spor bu sezon kurduğu takımla şampiyonluğun en büyük adayı. 90-100 Milyonluk bir kadrosu var. Kadro derinliği geniş ve kaliteli oyunculara sahip. Belki bir oyuncusunun bedeli bizim takımın bedeli bile değil. Bu aşamadaki takıma karşı oynadık. Skorun 4-0 olmaması lazımdı. Biz bunu takım olarak kabullenmiyoruz. Bende kabullenmiyorum. Biz kendi kategorimizde ki, kendi gücümüzdeki takımlarla oynayacağımız maçlara bakacağız. Hedefimiz bu sezon ligde kalmak. Bunun içinde futbolcularım bütün çabayı gösterecekler. Önümüzde çok kritik ve direkt rakibimiz olan Karaman maçına en iyi şekilde hazırlanacağız.” Dedi.

UŞAKSPOR TD. NAZIM GÜLAY; “AŞİGOLARDAN ÖZÜR DİLİYORUZ”

Uşakspor TD. Nazım Gülay, hafta içinde tesislere gelerek kendilerine moral ve destek veren Aşigolara teşekkür ederken sözlerine şöyle devam etti; “Biz Aşigolardan özür diliyoruz. Bizim ayağımıza kadar geldiler, bizi desteklediler ve moral verdiler. Bugün onların tribünde olması bizim için çok önemliydi fakat terör saldırısı olunca güvenlik gerekçesiyle içeri alınmadılar. Yediğimiz 2’nci golde sıkıntılı bir gol yedik. Top hareketli haldeyken kullanılan bir serbest vuruş sonrasında gol yedik ve belki de maçın kırılma anıydı. Taraftarımız olsaydı belki hakem etkilenecekti, atışı tekrar ettirecekti. Ama geçti, yapacakta bir şey yok. Keşke onlarda bizim yanımızda olsaydı, daha farklı olabilirdi. Çünkü oyuncunun itme gücü, motivasyonunu taraftar etkiliyor. Hakemi de etkiliyor. Maalesef böyle üzücü bir durum oldu ve aramızda olamadılar.” Diyerek sözlerine son verdi.

UŞAKSPOR GENEL KOORDİNATÖRÜ RECEP YAZICI; “BİZİM GİBİ TAKIMLARIN ARKASINDA TARAFTARI OLMAYINCA, OYUNDA KIRILGANLIK OLABİLİYOR”

Uşakspor Genel Koordinatörü Recep Yazıcı, mücadele sonrasında karşılaşmayı değerlendirerek, açıklamalarda bulundu. Recep Yazıcı; “İstemediğimiz bir terör saldırısı sonucu yaralı polislerimizin olduğunu öğrendik. Tedavi gören polis ekiplerimize ve güvenlik güçlerimize acil şifalar diliyorum. İçişleri Bakanlığımızın aldığı karar neticesinde ise bugün böyle bir durum yaşandı. Biz devletimizin vermiş olduğu her karara saygılıyız. O yüzden maça seyircisiz başladık. Seyirci bizim için iç sahada önemli bir avantajdı. Maalesef bugün kullanamadık. Bizim gibi takımlar itici gücü arkasında bulmazlarsa, çabuk kırılgan olabiliyorlar. Bizde onu yaşadık, yediğimiz gollerden sonra kırılganlık gösterdik. Geçen hafta deplasmanda gösterdiğimiz mücadeleci gücümüzü, bugün sahaya yansıtamadık. Bu haftayı unutup, önümüzdeki maçlara bakacağız. Rakibimiz değerli bir ekipti. Rakibin oyuncu kalitesi, maddi manevi çok yüksek. Kaliteli ve klas oyunculardan kurulu bir takım Amed Spor. Kendi adımıza üzücü bir skor oldu. Taraftarlarımıza kendimizi affettirmek istiyoruz. Hocamızda içerde oyuncularımızla konuştu. Mücadele gücümüzü sahaya yansıtarak önümüzdeki haftalarda galibiyetler almak istiyoruz.” Diyerek sözlerine son verdi.

Kaynak: UŞAK OLAY