Uşakspor’u Ural Aküzüm’den devir alan Serhat Pekmezci, Uşakspor’u sadece maç kazanan bir takım olarak değil şehri bütünüyle kuşatan bir “Futbol Cenneti” yapmak için devir aldıklarını aktardı.

Pekmezci, uzun soluklu bir yola çıktıklarını bu yolda işlerinin çok zor olduğunu bilincinde olduklarını söyledi.

Uşak Olay Gazetesi olarak Uşak’lı futbol severlerin merak ettiği, Uşakspor’un geleceği ne olacak sorularını Uşakspor’un yeni başkanına sorduk.

Pekmezci sorularımıza açık yüreklilikle cevap verirken, Uşakspor’u kısa vadeli bir proje değil geniş vadeli uzun yıllara yayılan bir proje olarak devir aldıklarını Uşak ve Uşakspor’la hayallerinin uzun soluklu çok geniş olduğunu ifade etti. İşte önemli satır başlıkları ile röportajın tamamı...

- Soru: Uşakspor bu sezon ligde kalır mı?

- Cevap: Her Maçı Kazanıp Düşebiliriz de..

Lige hafta hafta bakarsak daha iyi motife olacaklarını aktaran Pekmezci;

"Şuanda Amed mağlubiyetini unutmak, önümüzdeki maça bakmak istiyoruz. Diğer takımların ne yaptığından bağımsız belki her maçı kazanıp ta düşe de biliriz.

Ama insanlara, Uşaklılara,benim ekibin başında olduğumda nasıl bir takım yaratmak istediğimiz felsefemiz nedir anlatmalıyız.

Hedeflerimizin olacağı uzun bir yol bu. Düşsek dahi önümüzdeki yıl şampiyon olacak bir takımın temellerini şimdiden attığımızı görsünler istiyorum" dedi.

- Soru: Kulübü Resmi Olarak Neden Devralmadınız?

-Cevap: Devir İşlemleri 1 Ayı Bulur..

Ural Aküzüm’le kulübün bir bağının kalmadığını aktaran Pekmezci;

“Şu anda takım Ural Aküzüm’ün üzerinde tüm hisseleri üzerime alacağız.

Ekonomik konular özel konular. İşin diğer taraftan işin markasından bahsediyoruz.

Ben şöyle bir yönetim kurmak istiyorum. Taraftarlardan bir kişiyi, sanayicilerden birini yönetime alacağım. Bu takımı yönetecek Uşaklılar.

Bu anlamda çok kaliteli kurumsal eli kalem tutan bir yönetim kurmak istiyorum.

Ben hayatımda bu kadar dedikodu yapılan şehir göremedim. Bu anlamda bir basın mensubu olmasını da istiyorum.

Şeffaflık adına herkes takımımızı bilsin öğrensin. İçine kapanıp bir takım olmaz. Bizim niyetimizi düşüncemizi karakterimizi ne yapmak istediğimizi anlatacak bir sürü kaliteli insan var.

Uşak’ta bizim kapımız herkese açık. Geçmişte çok kıymetli emekler veren insanlar var. Benim Dünya’da ulaşamayacağım hiç kimse yok çok şükür.

Hangi kulübe hangi idari menajere mail atsam yarım saat sonra cevap geliyor. Yurt dışında birçok Uşak sevdalısı var. Bayrağı biraz dışarıya taşıyalım.

Biraz global düşünmek lazım çok küçük düşünülüyor. Bizim sahada göstereceğimiz karakter ve direnç ile şehirde arkamızda durur.

Gerekirse bazı oyunculara günde 3 antrenman yaptıracağız. Çok yüksek şiddetli bir çalışma temposu ile takımı hazır tutacağım. Hangi ligde olursak olalım bütçesi düşük ama kaliteli takım yaratmak istiyoruz” dedi.      

- Soru: Uşakspor'un Kaç Para Borcu var?

- Cevap: Bir Borç Dağı Yok. Bu Yüzden Avantajlıyız..

Eski yönetimin ciddi bir borç bırakmadığının altını çizen Serhat Pekmezci;

Şimdi benim dönemim başladı. Geçmiş döneme çok fazla eleştiri yapmak istemiyorum.

Şu da bir gerçek Uşakspor kulüpler arasında borcu en az olan kulüp, bir taraftan ekonomik anlamda destek olunamamış kıymetli oyuncular kaçmış olabilir.

Arkamızda bir borç dağı yok. Bunu şehirden destek alamadan yapmaya çalışıldı. Burada en önemli konu şehirden bir kuruş destek alamayacağımızı varsayarak yola çıktık.

Ancak şimdi Uşak şehrinin en büyük markası Uşakspor birçok ticari işletme var. 

Biz kendimiz hiç kimseye güvenmeden yola çıktık ,ancak Uşakspor’da bugün varız yarın yoğuz” dedi.

Soru: Sponsorluk Görüşmeleri Var mı? Ekonomik Kaynakları Nereden Bulacaksınız?

Cevap: Bizimle Yol Yürüyenleri de Kazandıracağız..

Kendilerine destek olacak kurum ya da şirketlerle yol yürüyeceklerini kazan kazan taktiği uygulayacaklarını anlatan Serhat Pekmezci;

“Uşakspor Uşak şehrinin takımı .Uşak’ın ciddi markaları var. Tekstil, gıda , lojistik firmaları var. Ama Uşak kendisini çok iyi anlatamadı.

Biz büyürken bize destek olanlarında birlikte büyümek istiyoruz. Yeni bir futbol mabedi yeni bir futbol cenneti yapmak istiyoruz Uşak’ı.

Uşak’ın jeopolitik olarak çok kritik bir noktada Antalya,  İzmir’e,  Bursa’ya Denizli’ye merkez bir şehir, bu anlamda da futbolun merkezi olabilir.

Ege Bölgesi ve iç Anadolulun ortasında bir şehir. İki bölge bir olsaymış Uşak başkent olurmuş. Şehir de dinamikleri harekete geçirmek için sahada çocukların kalitesi ,becerisi ,davranışları, yetenekleri son ana kadarki mücadelesi belki bir ışık tutabilir.

Uşak’tan destek alabiliriz. Bu bizim sahadaki duruşumuzla alakalı olacak diye düşünüyorum. Kimse kimseye destek olmak zorunda da değil burada kazan, kazan yapabilir.

Arda Güler Bir gün Real’de Oynayacak Dediğimde Bana Herkes Güldü

Uşakspor’la hayallerinin çok yüksek olduğunu ifade eden Pekmezci;

“Uşakspor aldığı sonuçlarla yetiştirdiği oyuncularla milli takıma gönderdiği oyuncularla konuşulmaya başlandığında, bir isim sporsor olduğunda o sponsoru dünya tanıyabilir.

Ben arda Güler’i Fenerbahçe’ye getirirken bir gün Real Madrid’de oynayacağını söylediğimde bana herkes gülmüştü. Ama bunlar gerçek oldu.

İşimizin zor olduğunu biliyorum, ben zor işleri başarmış biriyim. Uşak bu şansı çok iyi kullanır değerlendirir diyorum” dedi.

Yeni Bir Teknik Kadro Oluşturacağız

Yeni bir teknik kadro kuracaklarını aktaran Pekmezci;

“Bizim devir işlemlerimiz muhtemelen bir ayı bulur. Takımda beş oyuncu kalmış, maçlara otobüslerle gitmişler gelmişler. Rıdvan hocaya teşekkür ediyorum.

Büyük bir özveri ile kendinden fedakârlık yapıp kulübün bayrağının düşmemesi için çalışmıştır. Gelebilecek en iyi teknik kadronun gelmesini istiyoruz.

Klasik bir teknik direktör gelir 5 yardımcısı ile gelene bir kadro istiyoruz. Kulübe bağlı personel olacak bunlar.

Kulübün bir laboratuarı olacak. Fitnes salonu olacak. İyi bir diyetsiysen beslenme uzmanı getireceğiz. Çok kısa zamanda çok iş başarmak istiyoruz. İstikrardan yanayım” dedi.

Ligde Kalsakta Kalmasakta Mücadelemizi Vereceğiz

Geç kaldık ya da kalmadık diye düşünmediklerini ifade eden Pekmezci;

"Önümüze bakıyoruz. Uşak çok geçmişi ile hesaplaştı son zamanlarda biliyorsunuz. Bizim aslında matematiksel olarak ligde kalma şansımız var.

Ligde bunu kaybettiğimiz ana kadar mücadelemiz sürecek. Uşakspor tarihinde hiçbir zaman bir leke olmadı. Adı kötü bir şeyle anılmadı. Bizde bu emaneti olabildiğince koruyarak sürdürmeye çalışacağız. Her takım takviye yaptı her takımın bir hedefi var.

Uşakspor’u bütün Türkiye kamuoyu düştü gözüyle bakıyor. Haklı gerekçeleri olabilir, yaşanan ekonomik sıkıntılar, birçok oyuncunun sözleşmesini feshedip gitmesi.

Bizde az süre alan geçmişini tanıdığımız karakterli çocuklardan bir takım kurduk futbol oynanmadan kazanılmıyor. Artık biz olaya 14 maç olarak bakmayacağız.

Aslında hafta, hafta bakacağız. Kazansak ta kaybetsek te beraber de kalsak, bu sonraki maça odaklanacağız” dedi..