Ülkemizin doğal güzellikleri ile ünlenen aynı zamanda tarihi mirası ile de dikkat çeken şehirleri arasında yer alan Uşak’ta yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Doğal güzellikleri, mesire alanları, İzmir’e olan yakınlığı ve daha pek çok özelliği ile hem yerli hem de yabancı turistlerin dikkatlerini çeken şehir son olarak uzun süredir termal tesislerinde yürütülen revizyon çalışmaları ile gündeme geldi.

Uzunca bir süre önce Uşak Belediyesi’ne ait Kayaağıl Termal tesislerinde yürütülen revizyon çalışması, yeni bir gelişme ile gündeme geldi. Edinilen bilgilere göre nihayet çalışmanın sonuna gelindi ve tesis yeniden hizmete açılmak üzere geri sayıma başladı. Peki, Uşak Belediyesi Kayaağıl Termal tesisleri ne zaman açılacak? İşte ayrıntılar…

AÇILIŞ TARİHİ BELLİ OLDU

Oldukça uzun bir süredir kapalı olan Kayaağıl Termal tesisleri, yeni bir gelişme ile gündemde yer aldı. Bir süredir tesis kapsamında yürütülen revizyon çalışmasının sona ermiş olduğu bildirildi. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın 16 Ekim 2023 Pazartesi günü bir basın toplantısı düzenleyerek tesisin yeni çalışma dönemine ilişkin bilgilendirmelerde bulunacak. Edinilen bilgilere göre tesis, 17 Ekim 2023 Salı günü de misafirlerini kabul etmeye başlayacak.

UŞAK KAYAAĞIL TERMAL FİYATLARI 

Kayaağıl Termal’de havuz, termal havuz, sauna, Türk hamamı ve buhar odası bulunuyor. Toplamda 42 apart ile hizmet verecek olan tesis bu şekilde misafirlerine konaklama imkanı da sunacak. Uzun bir aranın ardından tekrar hizmet vermeye hazırlanan tesis hakkında yeni fiyat listesine yönelik de sorgulamalar yapılmaya başlandı. Edinilen bilgilere göre tesis standart fiyat olarak ziyaretçilerinden 100 TL talep edecek. Apart fiyatları ise alanın büyüklüğüne ve özelliklerine göre değişiklik gösterecek.

17 Ekim Salı günü yeniden faaliyetlerine başlayacak olan Uşak Kayaağıl Termal’de normalde senenin 12 ayı apartlar dolu olurdu. Edinilen bilgilere göre apartların mevcut fiyatları 550 TL ila 950 TL aralığında değişiklik gösterecek.