Uşak Olay Whatsapp Hattımızdan Dolandırılmaya Çalışıldık

Uşak Olay WhatsApp hattımıza +212 638-973954 numarasından "şu videoyu izle" veya "şuraya abone ol" gibi isteklerle dolandırılmaya çalışıldık. Bunun gibi şüpheli mesajları gönderenleri engelleyin ve yetkililere bildirin. Güvenliğiniz için asla ve asla inanmayın.

Para Kazanabilirsiniz Diyene İnanmayın

Son zamanlarda WhatsApp üzerinden gerçekleştirilen dolandırıcılık vakaları artıyor. Uşak’ta da benzer durum hâkim. Dolandırıcılar, masum kullanıcıları hedef alarak çeşitli vaatlerle kandırmaya çalışıyor. En yaygın taktiklerden biri, "Paza kazanabilirsiniz" veya "Bazı görevler var, videoyu izleyin" gibi mesajlar göndererek insanların ilgisini çekmek.

Dolandırıcılar, kullanıcıların merakını uyandıran bu tür mesajlarla video izleme veya görevleri tamamlama vaadiyle kişileri kandırıyorlar. Dolandırıcılığa kurban gelenler, video izleme veya görevleri tamamlama gibi işlemleri yaptıktan sonra ödül alacaklarını düşünerek kişisel bilgilerini, banka hesaplarını veya kimlik bilgilerini paylaşıyorlar.

Uzmanlar, kullanıcıları bu tür dolandırıcılardan korumak için dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Asla bilmediğiniz veya güvenmediğiniz kaynaklardan gelen bağlantılara tıklamayın ve kişisel bilgilerinizi paylaşmaktan kaçının. Şüpheli mesajları hemen engelleyin ve yetkililere bildirin.

WhatsApp veya diğer sosyal medya platformları üzerinden gelen vaatler ve ödül mesajlarına kanmayın. Unutmayın, gerçek bir ödül kazanma durumu olsa bile, sizden herhangi bir kişisel bilgi veya ödeme talep edilmez.