Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen ve öğretmenler tarafından hazırlanan konserde, Âşık Veysel'in unutulmaz eserleri seslendirildi. Programın sonunda Şef Yavuz TURGUT'a çiçek takdim eden İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel, koroya ve müzisyenlere teşekkür etti.

Aşık Veysel Öğretmen

Sahnede yaptığı konuşmada İl Millî Eğitim Müdürü Yücel, Cumhurbaşkanlığımız tarafından ölümünün 50. yıl dönümü nedeniyle 2023 yılının Türkiye'de "Âşık Veysel Yılı" olarak ilan edildiğini, âşık geleneğinin son büyük temsilcilerinden olan Âşık Veysel'in türkülerinin derin ve yoğun anlamlar taşıdığını, bugün hala büyük bir beğeni ile dinlenen türküleriyle, ünlü ozanın Türk halkının gönlünde taht kurduğunu ifade etti. İl Millî Eğitim Müdürül Yücel konuşmasında şunları söyledi: "Bu akşam, aşıklar diyarı Uşak'ımızda, türkülerinin gönüllerimize dokunuşuyla bizleri mest eden büyük halk ozanı Âşık Veysel'i andığımız bu anlamlı konser vesilesiyle bir araya geldik.

Konser Aşık

Onun eşsiz eserlerini bizlere yeniden yaşatan, bu güzel geceye emeği geçen tüm öğretmenlerimizi, sanatçılarımızı yürekten tebrik ediyor, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Âşık Veysel'in sazından dökülen her türkü, bizlere Anadolu'nun kadim kültürünü, sevincini, hüznünü, hasretini bir kez daha hatırlattı. Bu toprakların yetiştirdiği bu büyük ozanın mirası, gelecek nesillere aktarılması gereken en değerli hazinelerimizdendir. Bu duygu dolu gecede bizleri yalnız bırakmayan, Âşık Veysel'in türkülerine eşlik eden siz değerli Uşak halkına ve tüm misafirlerimize şükranlarımı sunuyorum." Dedi.

Muhabir: hava aksu