Yüzme Federayonu tarafından 2-4 Mayıs 2024 tarihleri arası Edirne ilinde yapılan "Türkiye Yıldız-Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Millî Takım Seçmeleri"nde Şefkat Ortaokulu öğrencisi Seher Kaya Millî Takım'a seçildi.

Şefkat Ortaokulu öğrencisi Seher Kaya, Güney Kıbrıs ve Sırbistan'da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası'nda ilimizi temsil edecek.

SEÇMLER NASIL YAPILDI;

Yarışmalara belirtilen yaş grubu sporcular, 2023-2024 vizeli lisanları ile iştirak edeceklerdir.

2. Müsabakalara ferdi lisansa sahip sporcular da katılabileceklerdir.

3. Bir sporcu müsabaka boyunca dilediği kadar yarışta yer alabilir.

4. Yabancı sporcular sabah seçmelerinde ve akşam finallerinde yüzebilirler. (A finallerine en iyi dereceye sahip 2 yabancı sporcu katılabilir.)(B finallerine en iyi dereceye sahip 3. Yabancı sporcu katılabilir.)

 5. 2022-2023 yüzme sezonunda milli takım seçmeleri sonucunda kadroya girmeye hak kazanmış sporcular sezon içerisinde NT olarak istediği müsabakaya girme hakkına sahiptir.

MÜSABAKA BİLGİLERİ

1. Tesise girişler ilgili seans başlangıcından 120 dk. önce başlayacaktır.

2. 10 kulvarlı müsabaka havuzlarında 0. ve 9. kulvarlar çıkış ve dönüş, 1. ve 8. kulvarlar tempo kulvarı olarak kullanılacaktır. Isınma saatinin bitiminden 15 dk. önce ek olarak 8. kulvar çıkış ve dönüş kulvarlarına ilave olarak kullanılacaktır. Diğer kulvarlar ısınma kulvarı olup suya girişler oturarak gerçekleştirilecektir.

3. Müsabaka havuzu ilgili seans başlangıcından 15 dk. önce boşaltılacaktır.

 4. Sabah seçme müsabakalarında yarışlar açık yaş olarak, giriş derecesine göre (Çan eğrisi - Diamond), en iyi dereceler son 3 seriye dağıtılarak, yavaş seriden hızlı seriye doğru yüzülecektir. 5. 400 m karışık, 800 m serbest, 1500 m serbest müsabakalarında yavaş ve hızlı seri uygulaması yapılacaktır. Yavaş seriler, müsabaka programına göre sabah seansında yüzülecektir. Sabah seansında yüzülen yavaş seriler, hızlı seriden yavaş seriye doğru yüzülecektir. Hızlı seriler final serisi olarak akşam yüzülecektir.

6. Havuzun uygunluk durumuna göre seçme ve final müsabakaları 8-10 kulvar üzerinden yapılacaktır.

7. Akşam seansında finaller C, B, A sırasıyla yüzülecektir. 8. Final müsabakalarında her kulüpten sınırsız sayıda sporcu yer alabilir. 9. Finaller A, B ve C finali olarak yüzülecektir. a. A Final: Açık Yaş (8 kulvar) b. B Final: Gençler ve Büyükler (10 kulvar) c. C Final: Yıldızlar (10 kulvar) Müsabakada Doping kontrolü yapılacaktır. MÜSABAKA İTİRAZ VE FİNAL YARIŞLARI ÇEKİLME BİLGİLERİ 1. Müsabakadaki itirazlar dilekçe ve 3000 tl itiraz bedeli ile müsabaka direktörüne yapılacaktır. 2. Sabah seçme seans sonuçlarına göre, açıklanan final start listelerinde yer alan sporcular, seans bitiminden sonra 30 dk. içerisinde, kulüp antrenör ya da idarecileri tarafından final listesinden çıkartılabilir. 3. Sporcunun isminin çıkartılacağı süre kaçırılır ise finale girmek zorundadır. İsmi, belirtilen süre içerisinde final listesinden çıkartılmayan sporcu, akşam finallerine katılmaz ise girmediği müsabaka başına kulübü (ferdi sporcu ise kendisi), Türkiye Yüzme Federasyonu’na 2000 TL ceza ödemek durumunda kalacaktır. 4. Sporcu seans bitiminden 30 dk. sonrasında, oluşabilecek rahatsızlıklar neticesinde, yalnızca doktorun vereceği rapor dahilinde, kulüp antrenör ya da idarecileri tarafından final listesinden çıkartılabilir. 5. Final listesinden çıkartılan sporcunun yerine sıradaki yedek sporcu final serilerine dahil olacaktır. 6. Olası çekilmeler sonucu finallere giren yedek sporcular, yarışmaya katılmaz ise herhangi bir cezai uygulama yapılmayacaktır. 7. Seans bitiminden 30 dk. sonra, çekilmeler nedeni ile final start listelerinde oluşabilecek değişiklikleri, antrenörlerin canlı sonuç sayfasından final start listelerini takip etmeleri, final serilerine eklenebilecek olan yedek sporcuların bilgilendirilmesi ve katılım sağlanması kulüp antrenörlerinin sorumluluğundadır.

Editör: Öyküm Yavuz