Ekranların sevilen yüzleri arasında yer alan ve şu sıralar ‘Bihter’ isimli yeni film projesi ile dikkatleri üzerine çeken oyuncu Farah Zeynep Abdullah, yeni bir gelişme ile gündeme geldi. 2020 yılında hayatını kaybeden İpek Er isimli 18 yaşındaki genç kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiası ile gündeme gelen Uzman Çavuş Musa Orhan hakkında paylaşımda bulunan Ezgi Mola’ya destek veren ve sosyal medya paylaşımında hakaret barındırdığı gerekçesi ile Orhan ile davalık olan Abdullah’a karşı bir dava daha açılmış olduğu öğrenildi.

Batman’ın Beşiri ilçesinde silah ile intihara kalkışan ve intiharının ardından 34 gün sonra, 18 Ağustos 2020 tarihinde hayatını kaybeden 18 yaşındaki İpek Er, bıraktığı mektupta Siirt’te görevli olan Uşak'lı Uzman Çavuş Musa Orhan’ı işaret etmiş ve Orhan tarafında cinsel saldırıya uğradığını iddia etmişti. O dönem içerisinde Orhan hakkında ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istemi ile dava açılırken Oyuncu Ezgi Mola Orhan hakkında bir paylaşımda bulundu. Mola’nın paylaşımına Abdullah’tan da destek geldi.

Tüm bu yaşananların ardından hem Mola hem de Abdullah hakkında paylaşımları sebebi ile Orhan’ın avukatı tarafından suç duyurusunda bulunuldu. Hapis istemi ile açılan davada Ezgi Mola 6 bin 960 TL’lik adli para cezasına çarptırıldı. Abdullah’ında 65 gün karşılığında bin 300 TL’lik ceza ödemesine karar verildi.

Aldığı para cezasının ardından sosyal medya hesabı üzerinden Orhan hakkında bir paylaşımda daha bulunan Farah Zeynep Abdullah, bu hafta yeni bir dava ile daha gündeme geldi. Edinilen bilgilere göre Orhan’ın avukatı Abdullah hakkında bir kez daha suç duyurusunda bulundu.

O PAYLAŞIM HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Musa Orhan’ın tazminat talebine karşılık sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda daha bulunan Farah Zeynep Abdullah, Orhan’ın bunu bir geçim yöntemi haline getirdiğini belirterek ‘aç köpek’ ifadelerini kullandı. Bunun üzerine harekete geçen Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, ünlü oyuncu hakkında Banaz Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

HAPİS İSTEMİNİ İÇEREN İDDİANAME KABUL EDİLDİ

Abdullah’ın paylaşımını ‘sesli, yazılı veya görüntü ile hakaret’ suçu çerçevesinde değerlendiren savcılık, ünlü oyuncu hakkında bir iddianame hazırladı. Söz konusu iddianameye tarafların uzlaşamadıkları bilgisi de eklendi. Edinilen bilgilere göre Abdullah’ın söz konusu dava sebebi ile 2 yıl 4 aya kadar hapsi isteniyor.

Kaynak: UŞAK OLAY