Gazetenin baskı sürecini yakından inceleyen öğrenciler meraklarını giderdi.

Uşak Bir Eylül İlköğretim Okulu 1 F ve 3 A sınıfı öğrencileri gazetemizin baskı süreçlerini, gazetemizin hazırlanış süreçlerini yakından incelemek için öğretmenleri Şerife Konar Kayar nezaretinde matbaamızı ve çalışma ofisimizi ziyaret etti.

Uşaklı Minikler Uşak Olay Gazetesini Ziyaret Etti 5

Gazetenin nasıl basıldığını hangi süreçten geçtiğini matbaa ustamız Arif Karakuvat’tan alan öğrenciler zihinlerindeki gazete oluşumunu netleştirerek zihinlerine yeni bir bilgi eklediler.

Uşaklı Minikler Uşak Olay Gazetesini Ziyaret Etti 1

- Matbaa’nın ve Gazetenin önemini anlatmaya çalıştık

Öğrencilerimize matbaanın ve gazetenin çağımızdaki önemini anlatmak istediklerini ifade eden Bir Eylül İlköğretim Okulu sınıf Öğretmeni Şerife Konar Kayar, “Orta Çağda cehalet döneminde matbaaların ve gazetelerin olmadığı dönemde her duyulanın inanıldığı dönemden matbaa buluşuyla insanlığın ciddi bir bilgi kaynağına nasıl ulaştığını çocuklarımıza anlatmak istedik.

Uşaklı Minikler Uşak Olay Gazetesini Ziyaret Etti

Bu sebeple matbaanızı ve gazetenizi ziyaret ettik. Öğrencilerimize kitaptan teori ile anlattığımız bilgileri birde sahada bizzat yerinde görmeleri için bu gezimizi düzenledik.

Uşaklı Minikler Uşak Olay Gazetesini Ziyaret Etti 3

Amacımız öğrencilerimize unutmayacağı bir bilgiyi yerinde inceleme fırsatı vermek. Gazetenize ve matbaa çalışanlarına gösterdiğiniz yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.   

Muhabir: Mehmet Karadağ