İstanbul’da yapılan Bekir Kavak İller Arası Karete Turnuvası’nda 36 madalya kazanarak Uşak’a dönen Usak Karate Özlem Kulübü sporcuları toplamda 36 madalya kazanmışlardı. Şimdi de İtalya’nın Venedik kentinde düzenlenen şampiyonaya katılacaklar.

“Bekir Kavak İller Arası Karate Turnuvası” 02-03 Aralık 2023 Tarihleri Arasında İstanbul’da yapılmış , Uşak Karate Özlem Kulübü, Minik-Yıldız-Ümit -Genç sporcular katogorileri olmak üzere  toplam 50 sporcuyla katıldığı turnuvada 12 1.lik-12 2.lik- ve 12 3.lük olmak üzere toplamda 36 madalya kazanma başarısını göstererek Uşak’ın gururu olmuşlardı.

‘Venedik’te de Başarılı Olacağız’

Usak Karate Özlem Kulübü sporcuları , 7-10 Aralık 2023 tarihleri arasında İtalya’nın Venedik kentinde  yapılacak olan “Dünya Gençlik  Ligi” Yarışması’na katılmak için İtalya’ya gittiler. Edinilen bilgiye göre, 81 ülkeden 874 kulübün 4133 sporcusuyla katılacağı bu büyük organizasyonda Uşak’ı ve Türkiye’yi 8 Sporcu, 2 Antrenör ile temsil edecek olan sporcularımıza Uşak Olay Medya ailesi olarak başarılar diliyoruz. 

Edinilen bilgiye göre, yarışmaya antrenörler Özlem Güngör, Dinçer Güngör ile Mustafa Esat inan, Alperen Şahin, Eşem Sude Tural, Süleyman Aydemir, Nadir Efe Karakozak, Emir Talha Akdeniz, Muhammed Emir Altın ve Rafet Ege İnan isimli sporcular katılacaklar.

Kaynak: Öyküm Yavuz