Uşak Genç İşadamları Derneği, İSGİD, Bebesad, GYİAD gibi derneklerde de görev almış olan, Bagider bünyesinde aktif olarak çalışmaya devam eden Ebebek’in Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Halil Erdoğmuş’un sahibi olduğu Ebebek, 2003 yılından bu yana Türkiye’nin 38 farklı ilinde 91 şubeye ulaştı. Ebebek’in halka arz olmasıyla birlikte sosyal medyaya yansıyan görüntüler gündem oldu. Peki Ebebek halka arz ne zaman borsada işlem görecek?

Ebebek halka arz sonuçları açıklandı. Ünlü Menkul Değerler, EBEBK, Ebebek Mağazacılık’ın halka arz sonuçlarını Kamuoyunu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurdu. Gelen KAP açıklamasında halka arzda %5’ten fazla pay alan yatırımcılar da açıklandı. Buna göre yüzde 5’ten fazla pay sahipleri arasında East Capital ve Franklin Templeton Investments yer aldı. Kişi başı 5-6 lot (232-280 TL) halka arz dağıtım veren Ebebek’in halka arz olmasıyla birlikte yatırımcıların sosyal medyaya yansıyan görüntüleri gündemde yankı buldu. İşte detaylar…

VATANDAŞIN “EBEBEK DENETLEME” VİDEOSU VİRAL OLDU

Ebebek’in halka arz olmasıyla birlikte pay sahibi olan yatırımcılar, aldıkları hisseler sonrası çektikleri videolar ile gündeme geldi. Söz konusu görüntülerde bir vatandaşın, “Bugün ortağı olduğum Ebebek mağazasının denetimine geldim” sözleriyle bir Ebebek şubesine girdiği ve mağazayı denetlediği görüldü. Vatandaşın ürünleri ve reyon yerleşimlerini kontrol ettiği video kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu. O görüntüler birçok sosyal medya kullanıcısını da güldürdü.

EBEBEK HALKA ARZ DETAYLARI

Esprili yorumlara neden olan “Ebebek denetleme” videosu ile birlikte Ebebek halka arz detayları da merak konusu oldu. Ebebek halka arz KAP açıklamasında, “Şirket paylarının halka arzında 1,00 TL nominal değerli paylaşım halka arz fiyatı 46,50 TL olarak açıklanmış olup, belirlenen halka arz fiyatı ile halka arz büyüklüğü 1.860.000 TL olarak gerçekleşmiştir” ifadelerine yer verildi. Hisse kodu “EBEBK” olarak belirlenen Ebebek, 6-7 Eylül itibariyle Yıldız Pazar’da işlem görecek.