Emekli maaşlarının daha insanca yaşama seviyelerine ulaşması gerektiğini savunan Emekliler Sendikası Uşak Şube Başkanı İsmail Gezer; “ Aldığımız maaşlarla maalesef buna imkân da yok. Bir an önce maaşlarımızda gerekli iyileştirmenin yapılmasını istiyoruz” dedi.

Usak Emekli Gecinemiyoruz 1

Başkan Gezeri: “ Sendika olarak, yönetim olarak bugün saat 11 gibi Uşak Belediyesinin eski binasının önünde toplandık, anıt önüne kadar yürüdük, katılım sağladık, insanlarla birlikte coştuk, haklarımız neyse onları istedik. “Bu katılımda farkındalık yaratalım istedik ve geçinemeyen emekli ile yürüyüşe katıldık. Bizler emekliler olarak geçinebileceğimiz maaşı almak istiyoruz. Eskiden 750 TL’ye kurbanda danaya ortak girerdik şimdilerde 1 kilo kıymayı 550 liraya,  1 kilo bifteği 600 liraya alıyoruz.

Usak Emekli Gecinemiyoruz 2

Tüm emekliler olarak Temmuz ayında 8 bin TL seyyanen zam istiyoruz, çağrımızdır,  gelin bundan sonra emeklilerde huzur içinde yaşasın. İnsanca yaşamak istiyoruz, emekliler çok şey istemiyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Temmuz ayında verilecek zamda bizleri de ayrıştırmasın, bizlerin insanca yaşamamız için gereken zammı bir an evvel versin” dedi.

Editör: Öyküm Yavuz