Pandemi döneminden bu yana ekonomi piyasalarında, üretim kanallarında ve diğer alanlarda yaşanan birçok gelişme, gündelik hayatın ekonomik algısının da değişmesine sebebiyet verdi. Kısa bir süre öncesine kadar yok pahasına satışa sunulan hizmet ürünleri, bugün rekor seviyelere ulaştı. Döviz kurlarında, altın fiyatlarında ve enflasyonda gözlenen yukarı yönlü ataklar sebebi ile kazançları ile ay sonlarını getiremeyen birçok tüketici, bankaların kredi ürünlerine yöneldi. Bu noktada sıklık ile sorgulanan kredi türlerinden birinin de emeklilere yönelik olduğu gözlendi.

Temmuz ayında istedikleri maaş zammını alamayan, en düşük emekli maaşları 7 bin 500 TL’de kaldığı için yetkililere tepki gösteren emekliler, maaşları ile geçinmelerinin mümkün olmadığını savunarak uygun faizli banka kredilerini araştırmaya başladı. Bu noktada devreye giren bankalar arasında yer alan Halkbank, yalnızca emekliler için düzenlemiş olduğu avantajlı kredi ürününü tanıttı.

Uşak’ta ve diğer illerde hizmet veren tüm şubeleri, internet bankacılığı ekranı ve mobil uygulaması aracılığı ile emekli kredisi ürününe başvuru yapılabileceğini belirten kamu bankası Halkbank, halen başvurulara açık olan hizmetine dair detayları paylaştı.

HALKBANK’TAN EMEKLİLERE 3 AY TAKSİT ERTELEME FIRSATI

Ekonomik açıdan darda olan emekliler için yepyeni bir kredi ürünü düzenlemiş olduğunu duyuran Halkbank, “Mutlu Emekli Kredisi” ismini vermiş olduğu kampanyasına dair detayları aktardı. Kampanya kapsamında yalnızca maaş hesabı kendi bünyesinde bulunan emeklilere destek verileceğini belirten kamu bankası, üründen faydalanan emeklilerin taksitlerini 3 ayda bir olacak şekilde ödeyebileceklerini bildirdi. Ürünün azami vade sayısı 36 ay, başlangıç faizi ise yüzde 3,69 olarak belirlendi.

MUTLU EMEKLİ KREDİSİNİN AYLIK TAKSİT TUTARI NE KADAR?

Halkbank’ın maaş müşterisi emekliler için düzenlemiş olduğu Mutlu Emekli Kredisi ürünün detayları da belli oldu. Banka, 36 ay vade ve yüzde 3,69 faiz karşılığında 50 bin TL’lik destek almak isteyen emeklilerin, 2.943,36 TL’lik taksit ödemelerinden sorumlu tutulacaklarını belirtti. Ayrıca emeklilerden bir kereliğe mahsus olacak şekilde 287,5 TL’lik kredi tahsis ücretinin alınacağı da bildirildi