Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve PTT maddi yardım isteyen emeklilere kapılarını açtı. Ek ödemede 20.000 TL'ye kadar destek almak isteyenler hemen bu bankalara ve PTT'ye başvurabilirler. 4A, 4B ve 4C emeklilerine yapılacak ek ödemenin koşulları ve ayrıntıları da netleştirildi.

Üç kamu bankası ve PTT, milyonlarca emekli maaşı alan kişi için yeni bir nakit destek programı açıkladı. Nakit ihtiyacı olan emekliler Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve PTT'ye başvurarak ödeme alabilecek. Düşük faizli emekli kredisi için başvuru koşulları da netleştirildi. Ekim ayı sonuna kadar başvuruda bulunan emeklilerin tüm nakit ihtiyaçları karşılanacak. Peki, emekli kredisi alma şartları nelerdir? Kimler emekli kredisi kullanabilir? İşte detaylar.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Bankalar ve PTT, emekliler için özel olarak tasarlanmış düşük faizli kredi kampanyaları başlatmıştır. Bu program, yaklaşık 17 milyon emekli vatandaşa 36 ay geri ödemeli 20.000 TL'ye kadar emekli kredisi sağlamayı amaçlamaktadır. Bu kredilere başvurmak için bireyler başvurularını banka şubeleri, mobil bankacılık veya internet bankacılığı platformları aracılığıyla yapabilirler.

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve PTT tarafından yapılan son açıklamaya göre, 80 yaş altı tüm emekliler bu düşük faizli kredilere başvurabiliyor. Başvurular banka şubeleri, mobil bankacılık, dijital bankacılık hizmetleri ve hatta SMS yoluyla yapılabiliyor. PTT SMS yoluyla başvurmak isteyenlerin, cep telefonlarının mesaj bölümüne "PTT" anahtar kelimesini yazdıktan sonra aralarında bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaralarını 30-50 numarasına kısa mesaj olarak göndermeleri yeterli.

SON GÜNÜ KAÇIRMAYIN!

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, bireysel faizli krediler de dahil olmak üzere emeklilere özel promosyonlar sunan kamu bankalarıdır. Yakın zamanda bu bankalar promosyon ücretlerini güncellediler. Emekli maaşını bu bankalardan birine aktarmayı tercih eden ve en az 3 yıl bu bankada kalmayı taahhüt eden emekliler, maaş aralıklarına bağlı olarak 3000 TL ile 5000 TL arasında değişen promosyon desteği alacaklar.

Düşük faizli emekli kredileri ve emekli promosyonları için son başvuru tarihi açıklandı. Promosyon ödemeleri ve düşük faizli kredi desteği almak istiyorsanız, 31 Ekim 2023 tarihine kadar kamu bankalarına ve PTT'ye başvurunuzu yapabilirsiniz