Uşak Belediyesi eski hizmet binası önünde toplanan grup, beyaz önlükleriyle İsmet Paşa Caddesi'nden 15 Temmuz Şehitleri Meydanı'na yürüdü.  Türk ve Filistin bayraklarının taşındığı yürüyüşte "Filistin Halkı Yalnız Değildir", "Soykırıma Hayır", "Siyonist İsrail, Filistin'den Defol" yazılı dövizler taşındı. Yürüyüş sonunda grup adına basın açıklaması yapan Doktor  Zafer Aydın şunları söyledi, “İşgalci İsrail’in, Filistin’e yerleşmeye başladığı andan itibaren devam ettirdiği sistematik işgal ve zulüm, 7 Ekim’den bu yana daha da şiddetlenerek, tam 154 gündür devam etmektedir. Soykırımdan başka hiçbir kelimeyle anlatılamayacak boyutlara ulaşan bu zulüm, maalesef medeni ve insan haklarına saygılı olduğunu iddia eden batılı devletlerin ve bütün dünyanın gözü önünde devam ediyor.

Doktor Usak Olay-2

Artık beylik sözlerin tükendiği günlerdeyiz. Zira insan hakları savunucusu ve medeniyetin öncüleri olarak kendilerini reklam eden batılı devletlerin ikiyüzlülüğünü ve asıl karakterini acı bir şekilde anlamış durumdayız. Gazze, tarihin daha önce tanık olmadığı bir kin ve insani değerlerden hiç nasip almamış bir düşmanlıkla yok edilmeye çalışılıyor.

Savaşın bir onuru vardır, ancak İsrail’de onurdan ve insanlıktan hiç eser kalmadığını üzülerek görmekteyiz. Her türlü uluslararası anlaşmayı, ilahi ve evrensel bütün değerleri ayaklar altına alan İsrail’in yaptıkları karşısında insanlık iliklerine kadar ürperiyor.

Siyonist İsrail’in insanlık onuru kalmadığını zaten anladık, ama medeni olduğu iddiasındaki batılı devletler ise zulme karşı duyarsız ve umursamaz bir tavır gösteriyor. Hatta İsrail işbirlikçisi devletlerin ve şirketlerin, soykırıma olan açıktan desteği devam ediyor.

Maalesef masum insanları, kadınları ve çocukları bu katliamın hedefi haline getirmekten sakınmayan insanlık dışı bir anlayışla karşı karşıyayız. Filistin’de bir avuç mazlumun karşısına geçen bütün dünya zalimleri tek saf olmuşlar ve saldırmaya devam ediyorlar. Zulme karşı gösterilen insani çabalar cereyan eden vahşete engel olamıyor. Yaşananlar insanlık vicdanında derin yaralar açarken, Amerika’da bir asker tüm dünyaya insanlık dersi veriyor ve Gazze’de yaşanan zulme taraf olmaktansa kendisini ateşe vermeyi daha anlaşılır bir tercih olarak görüyor.

Bu sebeplerden dolayı Aksa Tufanı, dünya devletlerinin ipliklerini pazara çıkardığı bir realite haline gelmiştir. Uluslararası kanunların ve hukukun yalnızca güçlü olanların yanında olduğu, yaptırımların sadece zayıf olanlara karşı işletildiği bir düzenin içerisinde olduğumuzu açıkça görmemizi sağladı.

Bütün bunlara rağmen Gazze, kendi işgaline gösterdiği mukavemet ile kendisini medeni ve güçlü sanan birçok göstermelik demokrasiyi de temelinden sarsmıştır. Tıpkı Çanakkale’de ecdadımızın yaptığı gibi akıl almaz bir savunma ortaya koymaktadırlar ve inşallah onlar gibi zafere de ulaşacaklardır.

Buradan devletimize sesleniyoruz: Filistinli kardeşlerimizin yararına olacak bütün adımları destekliyoruz ve sonuna kadar arkasında olduğumuzu bildiriyoruz. Bu konuda sağlık çalışanları olarak gereken bütün desteği vermeye hazırız.

İnsanlık dışı bütün eylemlerden kurtulmak için verdiğimiz mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu minvalde tüm hekimleri, sağlık çalışanlarını ve bütün vicdan sahibi insanları harekete geçmeye, bu onurlu yürüyüşte yer alarak zulme karşı durmak adına Sessiz Yürüyüş kervanımızda ses olmaya davet ediyoruz!” dedi.