Aylardır gerek kur farkı gerek ise de brent petrolde gözlenen dalgalı grafikler sebebi ile yüksek oranlarda zamlanarak tarihi seviyelere ulaşan benzin ve motorin fiyatları, son olarak OPEC+ liderleri tarafından verilen arz kısıtı kararlarından etkilenmişti. Suudi Arabistan ve Rusya’nın 2023 yılının sonuna kadar arzda kısıtlamaya gitmiş olması, benzin ve motorin fiyatlarının Uşak ve diğer illerde rekor seviyelere ulaşmasına yol açmıştı.

Piyasalarda yaşanan genel düşüşlerin ardından hem motorin hem de benzin adına arka arkaya indirim kararları alınarak milyonlarca tüketicini istasyonlara akın etmesi sağlanırken İsrail- Hamas çatışmalarını başlaması piyasaları yeniden hareketlendirdi. Savaşın etkisi ile aylar sonra 90 dolar sınırını aşan brent petrol, geçtiğimiz hafta benzin zammına yol açtı. 1,48 TL’lik artış ile yeniden eski seviyesine dönen benzinin ardından motorin tarafından da zam tedirginliği başlarken sektör kaynaklarından sürpriz bir açıklama geldi. Edinilen bilgilere göre zam beklenen motorin için indirim kararı verilecek.

1,57 TL’LİK İNDİRİM O TARİHTE POMPAYA YANSIYACAK

İsrail- Hamas çatışmaları her geçen gün daha da şiddetlenirken bu durumun ekonomi piyasalarına etkileri de konuşulmaya başlandı. Brent petrolün yükselmesinin diğer faktörlerin yanı sıra savaşın da bir sonucu olduğunu belirten uzmanlar, araç sürücülerini tedirgin etti. Ancak sektör kaynaklarından sürpriz bir açıklama geldi. Uşaklı sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre 31 Ekim 00:01’den itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 1 TL 57 kuruş tutarında indirim yapılacak. Fiyat değişimi, pompaya da yansıyacak.

UŞAK İLÇE İLÇE GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Motorin indirimi beklentisi araç sahiplerini sevindirirken Uşak’ın ilçeleri için geçerli olan benzin ve motorin fiyatları şu şekilde sıralandı:

- Ulubey benzin- motorin: 35,96 TL- 40,47 TL

- Sivaslı benzin- motorin: 35,98 TL- 40,49 TL

- Karahallı benzin- motorin: 35,98 TL- 40,49 TL

- Eşme benzin- motorin: 35,93 TL- 40,44 TL

- Banaz benzin- motorin: 35,98 TL- 40,49 TL

- Merkez benzin- motorin: 35,96 TL- 40,47 TL