Müge Anlı’nın programında gözyaşları içinde kızı 18 yaşındaki Lamia Sayınkarakaya 46 yaşındaki M.Ç isimli bir kişi tarafından alıkonulduğunu iddia etti ve yetkililerden yardım istedi.  

- 22 Nisan’dan Bu Yana Kızım Yok

Kızını arayan anne Naile Sayınkarakaya’nın kızıyla alakalı programda şu ifadeleri kullandı: “Benim kızım Lamia, 22 Nisan'da evden ayrıldı. 47 yaşındaki M. Ç. denen şahıs yanında tutuyor kızımı. Ulaşamıyorum çocuğuma kesinlikle. Kızım evden giderken, zaten bana “Anne sizin başınızı belaya sokmak istemediğim için gidiyorum” dedi.

Büyük ihtimalle şantaj var ya da maddeye alıştırdı. Başka asla benim kızım gitmez çünkü bana çok düşkün bir çocuktur. Kızım bir yıl önce, üniversite sınavından sonra “anne 3 ay çalışayım, kafamı toplayayım” dedi.

Garsonluk yapmak için caddede bir tane döner dükkanına girdi. 45 yaşında M. Ç. İle tanıştı ve abisiyle beraber işletiyorlar. Gündüzleri abisi bakıyor, akşamları M. Ç. bakıyordu. Bu zamanlarda muhtemelen kızımı kandırdı” dedi.

Ben de inandım çocuğuma. Hani kadın dedim çekemiyor çünkü kızım çok güzel, kadın bunu görüyor. Dedim ki çekemiyor, kıskanıyor. Ve kadının attığı mesajlar normal yutulur şeyler değil. Ama işin garibi kızıma inandım. Çünkü asla yakıştırmıyorum, 47 yaşında bir adamın 18 yaşında bir çocuk yani resmen çocukla ne işi olabilir? Ama olayın bu boyuta gelebileceğine asla inanmıyordum.

Evden gittikten sonra kızımın bilgisayarını açtım. WhatsApp mesajları, hep böyle çocuğu ikna edici şeyler. Yani işte senden çok beklentim var gibi. Ben inanamadım onları görünce. Gönüllü gittiğine asla inanmıyorum. Annem her türlü arkandayım. Ne yaşadın, ne yaşadıysan her türlü arkandayım. Ama asla seni bırakmam. Benim kızım bana asla kıyamaz.

Kıyamam annem sana. Lamia, kuzum, annem, ciğerim. Seni asla bırakmam Lamiam. Kurda kuşa yem etmem annem. O adamın kızımı maddeye alıştırdı şimdide istediği gibi yönlendirdiğine inanıyorum. Kızım ne olur evine dön ben ne gerekiyorsa yapacağım”dedi.

Muhabir: hava aksu