Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde, yeni dönem resmen başladı.

Görev değişikliği için düzenlenen devir teslim töreni ile Halil Yücel, İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanarak Bülent Şahin'in yerine geçti.

Devir teslim töreninde, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, görevi devraldığı Bülent Şahin'e çiçek takdim ederek yaptığı hizmetler için teşekkürlerini iletti ve eğitim alanındaki çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

Halil Yücel'in Uşaklılara Mesajı

Koltuğa oturur oturmaz Uşaklılara mesajını ileten Uşak Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel;

"Kadim tarihi ile pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan, "ilklerin şehri" ve "aşıklar kenti" Uşak'a hizmet edecek olmanın coşku ve kıvancı içerisindeyim. Şahsıma böylesine onurlu bir görevi tevdi eden Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin'e şükranlarımı arz ederim.


Türkiye Yüzyılının mimarı olacak öğrencilerimiz, fedakâr öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz ile birlikte ülkemizin aydınlık geleceği için gecemizi gündüzümüze katarak tüm eğitim kurumlarımızın işlevselliğini ve verimliliğini çağın gereksinimlerinin ötesine taşıyacağız. Eğitim ve öğretimdeki her olumlu gelişme bir milletin varlığının devamlılığı, kalkınması, güçlenmesi ve müreffeh yarınlara ulaşmasındaki öneminin bilinciyle üzerimize düşen görevi kararlılıkla yürüteceğiz.

Ülkemizin her alanda adınıaltın harflerle yazdıracağı Türkiye Yüzyılı hedeflerine emin adımlara yürürken, Sayın Valimizin himayelerinde tüm eğitim paydaşlarımızın, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşlarının, basın mensuplarının, hayırseverlerimizin ve tüm Uşaklı hemşerilerimizin desteklerini esirgemeyeceğine olan inancım tamdır.


Bu hislerle vazifeme başlarken görevi devraldığım İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bülent Şahin'e teşekkür ediyorum. Eğitime değer katan yönetici, öğretmen ve personelimize bugüne kadar yapmış oldukları hizmetlerden dolayı şükranlarımı sunar, geleceğimizin ümidi olan sevgili öğrencilerimize başarı ve kolaylıklar dilerim." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Öyküm Yavuz