Kurban Bayramının Arifesinde çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdüğünü ifade ederek şunları söyledi, “Yeni aşevi binamızda hazırlıklarımız tamamlanmak üzere. Arife kurbanı olarak yapılan bağışları yerine getiriyoruz. Nasipse yarın misafirlerimizi yeni aşevimizde ağırlayacağız. Kazasız, sıkıntısız atlatabilmek duasıyla. Uşşak aşevi aracılığıyla kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştıran hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Whatsapp Image 2024 06 15 At 18.06.30 (4)

Aşevi İhtiyaç Sahiplerinin Yuvası

Aşevinin Uşaklı ihtiyaç sahiplerinin yuvası olmaya devam edeceğini vurgulayan Aydın şunları söyledi, “Adından da anlaşılacağı üzere önceliği ihtiyaç sahiplerinin yemek ihtiyacını karşılamak, kurulduğu yıllarda rahmetli başkanlarımızı da  analım, Allah rahmet etsin, 15-20 ihtiyaç sahibinin karnını doyurabilir miyiz diyerek başlanan bu serüven bugün itibariyle  günlük  çift öğün üzerinden bin 400 kişilik yemek veren bir yapı.” Şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 06 15 At 18.06.30

Uşşak Aşevinin 3 şekilde yemek verdiğini aktaran Aydın işleyişi şu şekilde anlattı: “ Bir kısım ihtiyacı sahibi gelip fiziksel mekanda karınlarını doyuruyorlar, bir kısmı evlerine götürüyorlar, diyelim ki 3 kişilik bir aile, 6 porsiyon yemeği öğlen gelip öğlen ve akşam yemeği olarak evine götürüyor. Bir de aşevine ulaşımda zorlanan kişilere de toplamda 3 tane aracımız var, 3 bölgeye, 3 hat çizilmiş durumda, yaklaşık 150 aileye de evlerine kadar yemek hizmetini götürüyoruz” dedi.

Editör: Ozan Yavuz