- Koşan adam Akın Yeniceli bu sefer ATV’de boy gösterecek.

Akın Yeniçeli programın 13 Hairan Perşembe günü başlayacağını paylaştı. 13 Haziran Perşembe günü saat 20:00’de Atv ekranlarında ALAN’da görüşmek dileğiyle ile mesaj paylaşan Yeniçeli yine başından geçen komik anlara kendi üslubu ile ekranlarda anlatacak.

- Alan Programı’nda Ne Olacak

Dünya çapında büyük ilgi gören ve izlenme rekorları kıran yeni nesil bilgi yarışması "Alan" çok yakında atv ekranlarında izleyiciyle buluşacak. Tüm dünyanın merakla beklediği bu yarışma hakkında ayrıntılar haberimizde...

Dünyada "The Floor" adıyla tanınan ve reyting rekorları kıran "Alan", Hollanda, İspanya, Fransa, ABD, İtalya ve Almanya'dan sonra şimdi de Türkiye'de atv'de yayınlanacak. Bilgi ve strateji üzerine kurulu bu yarışmada 100 yarışmacı, 100 farklı kategoride rekabet edecek. Her yarışmacı, kendi bilgi alanını temsil eden 100 eşit kareye bölünmüş dev bir LED zemin üzerinde yer alacak.

Bilgiye dayalı soru düelloları ile yarışmacılar karşı karşıya gelecek. Yarışmanın amacı, soruları doğru yanıtlayarak tüm alanı kendine katmak ve sonunda büyük ödüle ulaşmak. Yarışmanın büyük ödülü ise 1 milyon TL olacak.

Yarışmacılar düello yaparken her biri 45 saniye sürecek. Genellikle görseller üzerinden kişiyi veya nesneyi tanımaya çalışacaklar. Doğru yanıt verdiklerinde sıra rakiplerine geçecek, yanlış cevap verdiklerinde ise doğru yanıtı bulana kadar aynı görsel ekranda kalacak. Eğer yarışmacı "Pas" derse süresinden 3 saniye eksilecek ve yeni bir görsel ekrana gelecek. Süresi dolan yarışmacı elenerek yarışmadan ayrılacak.

Atv Alan Yarışması 2

Atv ekranlarında yayınlanacak bu bilgi ve strateji yarışmasına başvurular, atv.com.tr adresinden yapılıyor.

Editör: Öyküm Yavuz