Online alışverişin yoğun bir talep ile karşılaştığı şu günlerde kargo şirketlerinin yükleri de arttı. Özellikle pandemi döneminde uygulanan sokağa çıkma yasakları sebebi ile temel ihtiyaçlarını dahi istedikleri çerçevede karşılayamayan pek çok kişi, ilk kez online alışveriş deneyimi yaşadı. Online alışverişin rahatlığına o dönem içerisinde alışan pek çok tüketici, halen çeşitli internet siteleri üzerinden alışveriş yapmaya devam ediyorlar.

Çevrim içi alışveriş deneyiminin artması ile birlikte kargo şirketleri arasında oluşan rekabet ortamı da iyiden iyiye kızıştı. Özellikle alışveriş platformlarının kampanya dönemlerinde gece gündüz çalışan şirketler, müşteri sayılarını artırabilmek adına gönderi sürecine yönelik kolaylıklar sağlamaya başladı. Bu noktada gerek kaliteli hizmetleri gerek ise de çok şubeli olması ile öne çıkan şirketlerden biri de MNG Kargo oldu.

Türkiye’nin dört bir yanında şubesi bulunan kargo şirketlerinin başında gelen MNG Kargo hizmetlerine aralıksız bir şekilde devam ederken şirketin yönetim kısmında yeni bir gelişme yaşandı. Edinilen bilgilere göre şirketin hisseleri el değiştirdi.

ALMAN FİRMA TARAFINDAN SATIN ALINDI

Kargo sektöründe önemli faaliyetleri olan Türk MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş., yeni bir gelişme ile gündeme geldi. Edinilen bilgilere göre şirketin Alman DHL firmasına satışı resmen gerçekleşti. Hisse devri işlemlerinin tamamlanması ile birlikte Türk firma resmi olarak DHL ailesinin bir parçası haline geldi.

ŞİRKET CEO’SU KONUŞTU

MNG Kargo’nun Alman DHL tarafından satın alınmış olması sektörde geniş bir yankı uyandırırken şirketin CEO’sundan önemli bir açıklama geldi. DHL eCommerce CEO’su Pablo Ciano satış işlemlerinin tamamlanmasının ardından şöyle bir açıklamada bulundu: “MNG Kargo’nun kargo teslimat hizmetlerindeki uzmanlığı ve Türkiye içindeki geniş ağı, Türkiye’deki hizmet teklifimizi daha da genişletmemize ve sınır ötesi Avrupa kargo ağımızı geliştirmemize yardımcı olacak. Yeni çalışma arkadaşlarımıza sıcak bir ‘Hoş geldiniz’ diyoruz ve yurt içi ve yurt dışında muazzam e- ticaret potansiyelinden birlikte faydalanmayı sabırsızlık ile bekliyoruz.”

Kaynak: Öyküm Yavuz