Türkiye Basketbol İkinci Ligi (TB2L) 2023-2024 sezonunun kura çekimi, İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlendi ve Türkiye Basketbol Federasyonu'nun (TBF) YouTube kanalından canlı olarak yayınlandı. TBF Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı, TBF yöneticileri ve kulüp temsilcilerinin katıldığı etkinlikte, sezonun heyecanı resmen başladı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren TBF Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı, "TB2L, Türk basketbolunun temel taşlarından biri. Üst liglere yetenekli oyuncuların yetiştiği bir platform olarak büyük bir öneme sahip. 16 farklı şehirden 32 takımın mücadele edeceği bu sezonda, tüm ekiplere sakatlıksız ve başarılı bir sezon diliyorum," dedi.

TBF Erkek Ligleri Sorumlusu Oktay Yılmaz da, "Geçtiğimiz sezon, ligimizde yer alan takımların yöneticileri, antrenörleri ve sporcularıyla büyük bir uyum içinde çalıştık. Emeği geçen herkese bu uyumlu çaba için teşekkür ederim. Ayrıca, yeni katılan takımlarımızı da dahil ederek, tüm ekiplere başarılar diliyorum," şeklinde konuştu.

Uşak Basketbol Maçı Ne Zaman?

Uşak, 15 farklı şehirden gelen 32 takımın yer aldığı TB2L'de 2023-2024 sezonunda dört farklı grupta mücadele edecek. Sezonun heyecanı, 3-6 Kasım 2023 tarihlerinde başlayacak ve 1-4 Mart 2024 tarihlerinde tamamlanacak. Play-off müsabaka programı daha sonra açıklanacak.

Basketbol severler, Uşak Basketbol'un bu heyecan dolu sezonundaki performansını merakla bekliyor.

Kaynak: Öyküm Yavuz