Eğitimini tamamlayan ve mesleği doğrultusunda da kendisini geliştirmiş olan pek çok kişi, kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmenin yollarını arar. Özel sektörün yorucu çalışma koşulları ve belirsiz çalışma saatleri, ayrıca maaş kaygısı gibi faktörler devlet kadrolarına girmek isteyen kişi sayısının hızla yükselmesine aracılık eder. Bu kapsamda eylül ayında da eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkmış olan kamu kurum ve kuruluşlarının istihdam çağrıları, adaylar tarafından yakından takip edilmektedir.

Kariyerini ve geçimini devletin güvencesi altına almak isteyen adayların güncel personel alımı ilanlarına yönelik sorgulamaları devam ederken yüzleri güldüren haber Sağlık Bakanlığı’ndan geldi. Uşak iline hekim atamasının yapılacak olduğunu duyuran bakanlık, detayları paylaştı.

UŞAK İLİNE SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN HEKİM ATAMASI

Günün istihdam müjdesi Sağlık Bakanlığı’ndan geldi. 112’nci Dönem Devlet Yükümlülük Hizmeti çerçevesinde Uşak iline tek seferde ve farklı branşlarda toplamda 57 yeni hekim atamasının gerçekleştirilecek olduğunu belirten Sağlık Bakanlığı, yapılacak olan atamalar ile birlikte Uşaklıların daha iyi bir sağlık hizmeti almalarının sağlanacağını ifade etti.

UŞAK HEKİM ATAMASI NE ZAMAN YAPILACAK?

112’nci Dönem Devlet Yükümlülük Hizmeti çerçevesinde Uşak iline farklı branşlarda görev yapmak üzere 57 hekimin atanacağını belirten Sağlık Bakanlığı, atama sürecine ilişkin henüz bir açıklamada bulunmadı. Atamaların ve görevlendirmelerin yapılacağı tarihe ve ataması gerçekleştirilecek olan hekimlerin branşlarına yönelik yakın zaman içerisinde resmi bir açıklamanın yayınlanacağı tahmin ediliyor.

Sağlık Bakanlığı’nın hekim atama müjdesinin ardından gözler Uşak İl Sağlık Müdürlüğü’ne çevrildi. 57 kişilik atama için henüz İl Müdürlüğü’nden de bir açıklama gelmedi. Uşak ili genelinde şu an için 199 uzman hekim ve 191 pratisyen olmak üzere toplamda 390 hekimin farklı branşlarda hizmet verdiği biliniyor. Yeni hekimlerin de göreve başlamaları ile birlikte Uşak ilinde sağlık alanında verilen hizmetlerin kalitesinin artırılması ve bölge halkının daha verimlik bir hizmet alması hedefleniyor.