Kalfa Korusu'nda bulunan 123 bin metrekarelik geniş bir alana yayılacak olan "Çocuk Kent Projesi," çocuklar için eğlenceli ve öğretici bir ortam sunmayı amaçlıyor. Bu proje kapsamında, oyun alanlarından macera parklarına, sosyal tesislerden çocuk eğitim atölyelerine kadar toplamda 40'a yakın özel aktivite ve alan bulunacak.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, projenin şehre büyük bir değer katacağını ve şehir için özel bir öneme sahip olduğunu vurgulamıştı. Başkan Çakın, projenin hayata geçmesinde hükümet, vekiller, il başkanı, kurumlar ve önemli yatırımcıların katkılarının olduğunu da belirtti. Ayrıca, TÜPRAG altın madeninin de hayırsever bir şekilde projeye katkı sağladığını ifade etti.

Çocuk Kent Projesi, sadece Uşak şehrinin değil, bölgenin dikkatini çekecek büyük bir alana sahip. Projenin inşaat çalışmalarını Belediye Başkanı Mehmet Çakın yerinde inceledi. 

Uşak belediyesinden yapılan açıklamada;

"Çocuk Kent Projesi Sadece şehrimizin değil, bölgenin de dikkatini çekecek 123 bin metrekarelik Çocuk Kent’te çalışmalar hızla tamamlanıyor.  Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çakın çalışmaları takip ederek, projenin son durumunu yerinde inceledi." ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Öyküm Yavuz